RX 7700 XT yeni sistem hata vermeden oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

amdfanboy07

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance RGB 6400MHz CL32 DDR5
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING Radeon RX 7700 XT OC Edition 12GB
Anakart
ASUS PRIME A620M-K 6400MHz(OC)
İşlemci
AMD Ryzen 9 7900X3D
Merhaba. Sistemim bu şekilde, oyunları 2K'da Ultra açıyorum. FC2024'de falan 300-400 FPS'ler veriyor ancak ististasız her oyunda hata vermeden oyundan atıyor. Stres testlerinde bir problem yok, her şeyim güncel, bütün oyun ve yazılımlarım orijinal sıcaklık değerlerim maksimum 65 dereceyi görüyor. Hem GPU, hem CPU birçok BIOS ayarı vs. denedim ancak çözümü bulamadım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sistemim bu şekilde, oyunları 2K'da Ultra açıyorum. FC2024'de falan 300-400 FPS'ler veriyor ancak ististasız her oyunda hata vermeden oyundan atıyor. Stres testlerinde bir problem yok, her şeyim güncel, bütün oyun ve yazılımlarım orijinal sıcaklık değerlerim maksimum 65 dereceyi görüyor. Hem GPU, hem CPU birçok BIOS ayarı vs. denedim ancak çözümü bulamadım yardımcı olur musunuz?
23.12.1 sürümünü deneyin.

Gerçekten çok teşekkür ederim, EXPO ayarını kapatınca düzeldi. Bu sorun neden kaynaklanıyor? Acaba birçok kişide karşılaşmış sanırım.

Anakartınız iyi bir model değil buna karşın RAM'leriniz oldukça yüksek frekansta çalışıyor. EXPO desteği ile beraber. Anakart zayıf ve RAM'ler ortalama üzerinde hızlı olduğu için problem yaşadığınızı düşündüm. Çoğu iyi anakartla beraber dahi DDR5 RAM'ler 5600-6000 frekanslarının üstünde sorun çıkarabiliyor. Bunu kapatınca rahatlamıştır sisteminiz. Yalnız şu anda frekans çok düşmüş ve bu durum size performans kaybı sağlıyor olabilir. İlerleyen süreçte RAM'leri manuel olarak yavaş yavaş yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı