RX 7800 XT için işlemci önerisi

5700X iyi bir seçenek olabilir, anakartla beraber değişecekseniz 7500F daha iyidir.
Hazır değişmişken güç kaynağınıda değiştirin.
PSU aklımda fakat yavaş yavaş ilerleyebiliyorum. 5700x ile 5800x3D karşılaşınca peki tek çekirdekte ve normal performansta hangisi daha iyi. Anakart değiştirme düşüncem maalesef şuanlık yok çünkü.

Birinde Auto vardır enabled yoktur, o Auto olacak, diğerinde enabled vardır, enabled olacak :) Hatırlayamadım şimdi.
Hemen tekrar kontrol ediyorum.

Birinde Auto vardır enabled yoktur, o Auto olacak, diğerinde enabled vardır, enabled olacak :) Hatırlayamadım şimdi.
Hocam CPB Auto ayarlı. PBO ise Enabled ve müdahale edemiyorum o kısma. BIOS ekranında ise 4.6 GHz yazıyor işlemci hızı.

Son düzenleme:
Merhaba. Geçtiğimiz ay foruma danışarak 7800 XT ekran kartı almıştım. Aslında 5600X ile çok bir sorun yaşamıyorum lakin biraz takıntılı biriyim. FPS olarak bazı oyunlarda beklentimin altında kaldığı için işlemciyi de değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda 5800x3D var fakat eğer sizlerin daha iyi bir önerisi varsa bilmek isterim.

Sistem:

MSI B550M Pro.
PowerColor 7800 XT Red Devil.
Kingston Fury Beast 8*2 3600 MHz.
Game booster Nitro 240.
Zalman GigaMax 650W.

Merhaba, ben 5600 ile 7800XT kullanıyorum. Oyunları 2K çözünürlükte oynarken ekran kartı kullanımım çok fazla değişkenlik gösteriyor. Yüzde 98 99 100 olmuyor. Sizde de öyle mi?

Merhaba, ben 5600 ile 7800XT kullanıyorum. Oyunları 2K çözünürlükte oynarken ekran kartı kullanımım çok fazla değişkenlik gösteriyor. Yüzde 98 99 100 olmuyor. Sizde de öyle mi?
Yok hocam genel olarak %95-99 arası bende kullanım.

Merhaba. Geçtiğimiz ay foruma danışarak 7800 XT ekran kartı almıştım. Aslında 5600X ile çok bir sorun yaşamıyorum lakin biraz takıntılı biriyim. FPS olarak bazı oyunlarda beklentimin altında kaldığı için işlemciyi de değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda 5800x3D var fakat eğer sizlerin daha iyi bir önerisi varsa bilmek isterim.

Sistem:

MSI B550M Pro.
PowerColor 7800 XT Red Devil.
Kingston Fury Beast 8*2 3600 MHz.
Game booster Nitro 240.
Zalman GigaMax 650W.

5800x3D sadece ikinci el olursa alınabilir. Onun dışında sıfır AM4 önermem. İmkan varsa satıp AM5 geçebilirsiniz. Yoksa da kullanmaya devam edin bence değişiklik yapacağınız zamana kadar.

5800x3D sadece ikinci el olursa alınabilir. Onun dışında sıfır AM4 önermem. İmkan varsa satıp AM5 geçebilirsiniz. Yoksa da kullanmaya devam edin bence değişiklik yapacağınız zamana kadar.
Hocam konuyu açalı 2 ay oldu vazgeçtim, sistemi komple satmaya karar verdim zaten. Sağolun.

5700X iyi bir seçenek olabilir, anakartla beraber değişecekseniz 7500F daha iyidir.
Hazır değişmişken güç kaynağınıda değiştirin.
hocam bende böyle bir sistem var oyun oynayamıyorum bazı oyunları açmıyor Rust filan oynarken drop yemekten önümü göremiyorum lütfen yardım edin.
resim_2024-01-14_131646704.png

hocam bende böyle bir sistem var oyun oynayamıyorum bazı oyunları açmıyor Rust filan oynarken drop yemekten önümü göremiyorum lütfen yardım edin.Eki Görüntüle 2083980

Sistemde sıkıntı yok. Afterburner açıp bir kaynak kullanımını izleyin kart,
işlemci, ram durumunu ve ekran kartı sürücüsü güncel mi kontrol edin. Soğutucuyu tam takamadıysanız işlemci ısınıyor olabilir.

Bunu kurdunuz değil mi?

https://www.amd.com/en/technologies/software

Geri
Yukarı