RX 7800 XT sistem toplama tavsiyesi

Öncelikle yanıtın için teşekkürler 7500F ile 7600 arasında önemli bir fark var mı? İkinci olarak KC3000 SSD'yi kasanın yanına eklemeli miyim (1TB) ve sanırsam GT502 kasanın içerisinde fan gelmiyor. Herhangi bir markanın fanlarını alıp bağlasam uyar mı?

7500F ve 7600 arasında fark yok denecek kadar az. 7600'de dahili iGPU var sadece. 1600TL farka değmez.

Herhangi bir fandan ziyade PWM fan olması önemli. Bu sayede fanların hızını kontrol edebilirsiniz. RGB seviyorsanız, ARGB ve PWM olmasına özen gösterin sadece. Oda ASUS TUF olsun derseniz ASUS TUF TF120 alabilirsiniz. 3lüleri daha ucuza gelir.

Gt502 toplamda 13 fan alıyor sanırım. 360mm sıvı soğutma alıp arka tarafa montajlarsınız. Üst, alt ve yan tarafada bu fanları takabilirsiniz.

AsiaHorse 3 in 1 Arada PC Kasa Fanı,56 Adreslenebilir LED'li 3 * 120mm ARGB PC Fanı,PWM Kontrollü CPU Kasa Fanı, Anakart Aura Sync için Bilgisayar Soğutucu Fanı, 800-1800 RPM,Siyah Amazon.com.tr

Yada tek tek fan istiyorum derseniz

AsiaHorse COSMIQ 120mm ARGB PC Fanı, Daisy Chain PWM Bilgisayar Kasası Fanı, 24 lamba boncuklu Infinity Mirror PC Fanı, 5V3PIN Motherboard/Küçük Kontrol, 2000RPM, 3Pack, Siyah https://amzn.eu/d/040GoIN

Yukarıdaki fanlar hem sessiz hemde inanılmaz üflüyor. Bende kullanıyorum.

TUF GT502 kasasına hayran kaldım ben ve bir daha kasa toplarken sırf bu yüzden MSI'dan vazgeçip TUF toplayacağım sanırım.

Rica ederim.

Son düzenleme:
7500F ve 7600 arasında fark yok denecek kadar az. 7600'de dahili iGPU var sadece. 1600TL farka değmez.

Herhangi bir fandan ziyade PWM fan olması önemli. Bu sayede fanların hızını kontrol edebilirsiniz. RGB seviyorsanız, ARGB ve PWM olmasına özen gösterin sadece. Oda ASUS TUF olsun derseniz ASUS TUF TF120 alabilirsiniz. 3lüleri daha ucuza gelir.

Gt502 toplamda 13 fan alıyor sanırım. 360mm sıvı soğutma alıp arka tarafa montajlarsınız. Üst, alt ve yan tarafada bu fanları takabilirsiniz.

AsiaHorse 3 in 1 Arada PC Kasa Fanı,56 Adreslenebilir LED'li 3 * 120mm ARGB PC Fanı,PWM Kontrollü CPU Kasa Fanı, Anakart Aura Sync için Bilgisayar Soğutucu Fanı, 800-1800 RPM,Siyah Amazon.com.tr

AsiaHorse COSMIQ 120mm ARGB PC Fanı, Daisy Chain PWM Bilgisayar Kasası Fanı, 24 lamba boncuklu Infinity Mirror PC Fanı, 5V3PIN Motherboard/Küçük Kontrol, 2000RPM, 3Pack, Siyah Amazon.com.tr

TUF GT502 kasasına hayran kaldım ben ve bir daha kasa toplarken sırf bu yüzden MSI'dan vazgeçip TUF toplayacağım sanırım.

Rica ederim.
Gerçekten dediğin gibi kasa çok güzel
Şu sıvı soğutma sence nasıl ?

Gerçekten dediğin gibi kasa çok güzel.
Şu sıvı soğutma sence nasıl?

MSI soğutma olarak başarılı ama fan sesi yüksek.

AsiaHorse COSMIQ 120mm ARGB PC Fanı, Daisy Chain PWM Bilgisayar Kasası Fanı, 24 lamba boncuklu Infinity Mirror PC Fanı, 5V3PIN Motherboard/Küçük Kontrol, 2000RPM, 3Pack, Siyah Amazon.com.tr

Rica ederim.
Öncelikle yardımların için teşekkürler sistemi satın aldım. Sisteme fan olarak attığın asiahorse fanların 3lü olanı ile tekli olanı arasında görünüş dışında performansta farklılıklar varımdır ? Ve senin kullandıkların tekli olan modeli mi ? alırsam şimdilik 6 tane fan almayı düşünüyorum bu 6 fanı birbirine bağlamak için herhangi bir rgb kontrolcüye ihtiyacım var mı yoksa anakarta direkt olarak bağlayabilir miyim?

Öncelikle yardımların için teşekkürler sistemi satın aldım. Sisteme fan olarak attığın asiahorse fanların 3'lü olanı ile tekli olanı arasında görünüş dışında performansta farklılıklar var mıdır? Ve senin kullandıkların tekli olan modeli mi? Alırsam şimdilik 6 tane fan almayı düşünüyorum bu 6 fanı birbirine bağlamak için herhangi bir RGB kontrolcüye ihtiyacım var mı yoksa anakarta direkt olarak bağlayabilir miyim?

Rica ederim. Bende Asiahorse'un hemen hemen tüm ürünleri var. Cosmiq modeli üfleme konusunda biraz daha iyi. 3'ünü birbirine takıp tek pin ile SYS fan ve RGB pinini bağlayarak kontrol edebiliyorsun. 3in1 olan modeli zaten direkt aynı şeyi kapsıyor. İkisi de PWM ve AuraSync, Mystic Light gibi özellikleri destekliyor. YouTube'dan videolarına bakabilirsin. Şu anda çok bilinmiyor olsa da emin ol asiahorse ileride çok büyük bir marka olacak. Ürünleri çok kaliteli ve iyi. Aynı zamanda bu fanları radyatörler içinde kullanabilirsin.

Ben kasa olarak ASUS TUF GT 502 almaya çok niyetliydim ama son anda vazgeçip Lian Li 011 dynamic EVO aldım. Tabii fanları tufa göre almıştım. Neyse ki aynı senaryo Lian Li içinde geçerli olabiliyor. Ön panel mesh kiti aldım.

Rica ederim. Bende Asiahorse'un hemen hemen tüm ürünleri var. Cosmiq modeli üfleme konusunda biraz daha iyi. 3'ünü birbirine takıp tek pin ile SYS fan ve RGB pinini bağlayarak kontrol edebiliyorsun. 3in1 olan modeli zaten direkt aynı şeyi kapsıyor. İkisi de PWM ve AuraSync, Mystic Light gibi özellikleri destekliyor. YouTube'dan videolarına bakabilirsin. Şu anda çok bilinmiyor olsa da emin ol asiahorse ileride çok büyük bir marka olacak. Ürünleri çok kaliteli ve iyi. Aynı zamanda bu fanları radyatörler içinde kullanabilirsin.

Ben kasa olarak ASUS TUF GT 502 almaya çok niyetliydim ama son anda vazgeçip Lian Li 011 dynamic EVO aldım. Tabii fanları tufa göre almıştım. Neyse ki aynı senaryo Lian Li içinde geçerli olabiliyor. Ön panel mesh kiti aldım.
Radyatörün yanında gelen fanların yerine bunları takmam daha mantıklı olur mu ? Fanları sen önerdikten sonra araştırdım Türkiye’de fazla bilinmiyor ama yurtdışında sevilen bir markaya benziyor Zaten bütün incelemeler yabancı kaynaklardan.
Bu Msı sıvı soğutmanın ilk modeli biraz sıkıntılıymış sanırım v2 sini çıkartmışlar diğerinden daha iyi olduğu söyleniyor. Senin 360 sıvı soğutma önerin var mı?

Radyatörün yanında gelen fanların yerine bunları takmam daha mantıklı olur mu? Fanları sen önerdikten sonra araştırdım Türkiye'de fazla bilinmiyor ama yurt dışında sevilen bir markaya benziyor zaten bütün incelemeler yabancı kaynaklardan.
Bu MSI sıvı soğutmanın ilk modeli biraz sıkıntılıymış sanırım v2'sini çıkartmışlar diğerinden daha iyi olduğu söyleniyor. Senin 360 sıvı soğutma önerin var mı?

Ben olsam seriyi bozmam ASUS 360mm alırdım. Ama fiyat fazla dersen;

DeepCool sıvı soğutucu LT720 360mm 4. nesil çift odalı pompa 3100RPM çok boyutlu sonsuzluk aynası ARGB blok 300W TDP AiO soğutucu sızıntı önleyici teknoloji CPU'su soğutucu https://amzn.eu/d/6qsAW29

Kule tipi soğutma olarak da;

MSI CoreLiquid 360r V2 soğutma olarak Arctic Liquid Freezer II 360tan bile iyi ama fan sesi yüksek. Ses sorun değilse alınır.

Ben olsam seriyi bozmam ASUS 360mm alırdım. Ama fiyat fazla dersen;

DeepCool sıvı soğutucu LT720 360mm 4. nesil çift odalı pompa 3100RPM çok boyutlu sonsuzluk aynası ARGB blok 300W TDP AiO soğutucu sızıntı önleyici teknoloji CPU'su soğutucu Amazon.com.tr

Kule tipi soğutma olarak da;

MSI CoreLiquid 360r V2 soğutma olarak Arctic Liquid Freezer II 360tan bile iyi ama fan sesi yüksek. Ses sorun değilse alınır.
Asus fiyatlar biraz uçuk tur modelleri biraz uygun onlarda NZXT ile kafa kafaya şu model Asus yerine alınır mı

Asus fiyatlar biraz uçuk tur modelleri biraz uygun onlarda NZXT ile kafa kafaya şu model Asus yerine alınır mı
Kule tipi almak istemiyorum hem görüntü için hem de ilerde işlemci yükseltirsem elimde sıvı soğutma bulunsun istiyorum malum fiyatı her gün artıyor.

Geri
Yukarı