RX 7800 XT vs RX 6900 XT vs RTX 3080 Ti vs RTX 4070

Çok teşekkürler fikirleriniz için. Sanırım sistemi toplarken hangi kart daha ucuzsa rtx 4070 veya rx 7800 xt'den birini alacağım.

Merhaba arkadaşlar hepsinin fiyatı çok yakın. Sizce hangisi daha iyi bir seçim olur ve neden? İşlemci olarak Ryzen 5 7500F kullanacağım. Çok nadir CS 2 Valorant gibi oyunlarda 1080p açarım. Diğer oyunlarda 2K oynayacağım. Belki yayın açma durumu da olabilir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Buradaki en yapılı kart şu an 3080 Ti ama 3 yıl geride kaldı kendisi ben ikinci el olarak aldım render için kullanmaktayım aşırı memnun ediyor kendi performansı 4070 Ti ile eşit sayılır senin yerinde olsam 4070 ile devam ederdim yayın açarsan NVIDIA seni kusursuz iyi götürür ama illa AMD diyorsan 7800 XT net alabilirsin sıfır olarak alacaksanız 6900XT ve 3080 Ti eleyin alacaksanız da ikinci el olarak ya 3080 Ti'ya da 3090 alın ikisinin fiyatları arasında 3-4K fark var ama işlemciniz ne kadar götürebilir bilmiyorum.

Teknoloji yönünden daha iyi olduğu için 4070. sıfır olarak 6000 ve 3000 serisi alınmaz bana göre. Yayın açacaksan AMD alma. 4070 aralarından en iyisi.

Tekoloji dediğiniz 6-7 oyunda DLSS desteği var bu kartı alıp DLSS açmazsın zaten önemli olan hep saf güçtür ikisi de aynı güçte aynı fiyatta olsa tabii ki de haklısın yazılım daha ön plana geliyor. Kısacası AMD Al

Tekoloji dediğiniz 6-7 oyunda DLSS desteği var bu kartı alıp DLSS açmazsın zaten önemli olan hep saf güçtür ikisi de aynı güçte aynı fiyatta olsa tabii ki de haklısın yazılım daha ön plana geliyor. Kısacası AMD al.

Tekoloji değil teknoloji. DLSS 6-7 oyun da var değil 12 Nisan 2023 itibarıyla 280 adet oyunda bulunduğu kayıt altına geçmiştir burada NVIDIA'ya da AMD fanboyluğu yapmıyoruz ama sen AMD ekran kartı kutusunu pp yaptığına göre burada ufak terslik var ve çoğu yorumunda şu AMD kartı al geç diyen biri gibisin bak dostum AMD kartlar büyük oranlıkla oyun için tasarlanır AMD kartların yazılımsal ve donanımsal desteği diğer işler için fazla yeterli değil bu şey gibi 24 GB ekran kartının 12 GB ekran kartından daha iyi olduğu psikolojisi olur ya hani ondan işte. Bu adam zamanla oyun oynamayı bırakacak ve iş güç yapmak isteyecek belki? örnek: Sinema kurgu, oyun yapımı, fotoğraf işleme, yapay zeka vesaire bunlarda NVIDIA kat kat üste. Tabii bu işlerin bazıları AMD kartlar ile de yapılır bende zamanında AMD kartları yıllarca kullandım ama maalesef işler tam tersine gitmekte. Mesela yayın açmak AMD kartlarda daha yeni yeni ortaya çıkıyor adam akıllı codec destekleri yoktu bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı