RX 7800XT sistemde Siyah ekran

BehindYou

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL RIPJAWS 16GB 5600MHZ
SSD veya HDD modeli
A DATA 500 GB NVME LEGEND
Ekran kartı
Rx 7800xt
Anakart
Asus ex b650m
İşlemci
Ryzen 5 7500f
Sistemi yaklaşık 1 ay önce topladım. Bazen oyun oynarken bazen de Chrome da gezinirken PC anlık olarak siyah ekran oluyor 5 10 saniye civarında garip bir ses çıkartıp kendini yeniden başlatıyor. Sürekli olan bir durum değil ama sistemi kullanmaya başladığımdan beri 3 kere aynı sorunla karşılaştım. İşlemci ve ekran kartının değerlerine de baktım ısınma problemi de yok oynadığım oyunlarda LoL, CS2 gibi oyunlar. Monitörü dönüştürücü ile kullanıyorum ama sorun oradan kaynaklı mı emin olamadım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kart bende de var, çözüm henüz bulamadım. Bütün testleri yaptım hiçbir sorun da yaşamadım. Ama bende sadece belli başlı oyunlarda bunu yaşatıyor yani starfield oynuyorum hiç sorun yok, bdo oynuyorum 2 günde 1 kez yaşanıyor. Bazen ses var bazen yok. Şimdi nihai performans modunu aktif ettim sistemde, WHQL driver da paylaşılmış yakın zamanda ona güncelledim hemen 2 gün kadar kullandım bir sorun yaşamadım. Ben donanım kaynaklı olduğunu düşünmüyorum driver yüzünden patlıyor sistem ve tam olarak senin dediğin sorunu yaşıyorum. Kart canavar gibi ama olur olmadık yerde yaşattığı sorunlar yüzünden soğutuyor insanı.

Geri
Yukarı