RX 590 sistemde siyah ekran

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Çok yaygın olan siyah ekran hatasını almaya başladım. Bilgisayarı açtığımda Epic Games Launcher'ini açarken arada siyah ekran veriyor. Bu hafta 3 kez yaşadım, bir tanesi GTA 5'i açarken oldu 2 kez de Epic Games Launcher'i açtığımda oldu. Bir anda donuyor ve kasa yeniden başlıyor ama ekran gelmiyor, no signal yazısı çıkıyor. Kasanın ışıkları falan yanmaya devam ediyor, restart tuşuna bastığımda normal olarak yeniden açılıyor. Steam ve Epic Games çakışıyor olabilir mi?
Donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum.
Sistem:
-Sapphire RX 590.
-B450M S2H.
-Ryzen 5 2600.
-8 GB RAM.
-20.9.2 driver.
-Windows 10 Pro 2004.
Thermaltake V200 TG kasa+ kasayla birlikte gelen Thermaltake 600W 80 Plus sertifikalı PSU.
Performans sorunum yok sadece bu siyah ekran hatası var, yardımlarınız için teşekkürler.

Çok yaygın olan siyah ekran hatasını almaya başladım. Bilgisayarı açtığımda Epic Games Launcher'ini açarken arada siyah ekran veriyor. Bu hafta 3 kez yaşadım, bir tanesi GTA 5'i açarken oldu 2 kez de Epic Games Launcher'i açtığımda oldu. Bir anda donuyor ve kasa yeniden başlıyor ama ekran gelmiyor, no signal yazısı çıkıyor. Kasanın ışıkları falan yanmaya devam ediyor, restart tuşuna bastığımda normal olarak yeniden açılıyor. Steam ve Epic Games çakışıyor olabilir mi?
Donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum.
Sistem:
-Sapphire RX 590.
-B450M S2H.
-Ryzen 5 2600.
-8 GB RAM.
-20.9.2 driver.
-Windows 10 Pro 2004.
Thermaltake V200 TG kasa+ kasayla birlikte gelen Thermaltake 600W 80 Plus sertifikalı PSU.
Performans sorunum yok sadece bu siyah ekran hatası var, yardımlarınız için teşekkürler.

Tahminim doğruysa WattMan hatası alıyorsun WattMan hatası düşük PSU ve yanlış overclock sonucu oluşur.

Tahminim doğruysa WattMan hatası alıyorsun WattMan hatası düşük PSU ve yanlış overclock sonucu oluşur.
Wattman hataları hala çözülemedi mi? Ve hiçbir parçaya overclock işlemi uygulamadım. PSU da gayet yeterli olduğunu düşünüyorum kalitesiz pir PSU değil çünkü. Bİr tek ekran kartı dual bios, performans modunda kullanıyorum bir tık overclocklu gibi fabrika çıkışı. Sorunu oyunda da almıyorum sadece epic games launcher'i yapıyor bunu.

Overclock veya undervolt yaptın mı? 20.4.2, 20.2.2 ve 20.9.1 sürücülerini DDU ile bir önceki sürücüyü kaldırarak dener misin?
Sadece Epic Games yapıyor ise Local ve Roaming'den silip bir daha yüklemeyi deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Overclock veya undervolt yaptın mı? 20.4.2, 20.2.2 ve 20.9.1 sürücülerini DDU ile bir önceki sürücüyü kaldırarak dener misin?
Sadece Epic Games yapıyor ise Local ve Appdata'dan silip bir daha yüklemeyi deneyebilirsin.
Hocam ben bu sorunu 20.9.1 WHQL ile aldım ddu ile silip 20.9.2'ye geçtim. Bakalım bu aralar yapmadı sorunu, inşallah yapmaz. Undervolt ve overclock yapmadım.

Geri
Yukarı