RX 7900 GRE vs RTX 4070 Super

Fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum çoğu oyunda eşitler bazılarında 7900GRE geçiyor.

Daha ucuza GRE varken 4070 Super denen ucube karta hiç gerek yok. NV neden içinizde kalsın ki aynı bilgisayar donanımı işte hepsi grafik hızlandırıcı birim. Bilinçli tüketicilerde ekran kartında Radeon birinci tercih olur.
Forumlarda FPS drop yaşayan insanlar var hatta LoL gibi oyunlarda. Stabil çalışmadığından korkuyorum. Az para vericem diye böyle droplar yaşarsam sinir bozucu olur. Bir de 4070super RT performansı amdye göre kıyaslanamaz derecede.

Forumlarda FPS düşmesi yaşayan insanlar var hatta LoL gibi oyunlarda. Stabil çalışmadığından korkuyorum. Az para vereceğim diye böyle droplar yaşarsam sinir bozucu olur. Bir de 4070SUPEr RT performansı AMD'ye göre kıyaslanamaz derecede.

Forumlarda NVIDIA ile drop yaşayanlar daha çok üstelik her oyunda. Ama bunların nedeni ekran kartı değil adamın sistemi uyumsuz işlemcisi kötü vs. Kısaca böyle forumlarda yazanları ciddiye almayınız. RT'yi güzel kullanan ve fark yaratan oyun 3 taneyi geçmez. Bunun da nedeni oyunların konsollara göre optimize edilmesi. 2028 de yeni konsollara kadar RT'nin hiçbir anlamı ve önemi yok.

Forumlarda NVIDIA ile drop yaşayanlar daha çok üstelik her oyunda. Ama bunların nedeni ekran kartı değil adamın sistemi uyumsuz işlemcisi kötü vs. Kısaca böyle forumlarda yazanları ciddiye almayınız. RT'yi güzel kullanan ve fark yaratan oyun 3 taneyi geçmez. Bunun da nedeni oyunların konsollara göre optimize edilmesi. 2028 de yeni konsollara kadar RT'nin hiçbir anlamı ve önemi yok.
Peki render performanslarını nasıl karşılaştırabilirim? Benim için bu da önemli.

@turan pınarbaşı Hocam 4070 Superi aldım. Ne kutudan ne de kartın metal plakasında jelatin vardı. Bu şekilde mi geldi sana da?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı