RX 7900 XT vs RX 7900 XTX

Merhaba yakında bir sistem toplayacağım Allah izin verirse. RX 7900 XT ya da XTX düşünüyorum ama arada şu anda sanırım 10 k fiyat farkı var değer mi sizce? Bir de genelde hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum. God of War cof Assassin's Creed gibi bu tarz oyunlarda saf güç mü yoksa teknoloji mi seçmeliyim ama burada kafam karışıyor. DLSS Ray Tracing ışın izleme ne kadar fark eder NVIDIA'ya mi dönmeliyim? Bu fiyat bareminde maksimum 4070 Ti falan düşünebilirim sanırım. Sizce hangi kartı seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim. 2K da oyun oynayacağım 30-35 k bütçe ayırabilirim kart için sanırım.
Hocam 4070 benim çok beğenmediğim bir ekran kartı F/P iyi değil NVIDIA tarafında tercih ederseniz 4080 tercih edin.

Ben zaten ekran kartı hatası yazmadım güncelleme geldiğinde yazdım, bu güncelleme BIOS olabilir, ekran kartı olabilir, Windows olabilir, kullandığı programlar olabilir.
Güncelleme ile de Wattman'ın pek alakası yok. Wattman sistemsel problem oldugunu belirtiyor bu Ekran kartından tut, HDD'ne kadar olabilir.

Ben zaten ekran kartı hatası yazmadım güncelleme geldiğinde yazdım, bu güncelleme BIOS olabilir, ekran kartı olabilir, Windows olabilir, kullandığı programlar olabilir.

Bende 1 senedir ASUS AMD 6700 XT kullanıyorum, yazılım hariç PC de herhangi bir sorun yaşamadım ne mavi ekran ne de başka bir şey, ekran kartı hiç durmadı bir kez bile PC kendi kendine kapanmadı. Sürücüyü de güncel tutuyorum bir tek geçen ay güncellemesini yuklemedim onun dışında 1 senedir aksatmadan güncel sürücüyü yüklüyorum.
Bu ya parca uyuşmazlığı ile ilgili ya da markanin dandikligi ile ilgili bir sorun.

30.000 TL'ye giriş seviyesi 4070Ti alacağıma, 37.000 TL'ye orta segment 7900XTX TUF alırım ve %30 daha fazla performans alırım.

1713455836495.png

Bende 1 senedir ASUS AMD 6700 XT kullanıyorum, yazılım hariç PC de herhangi bir sorun yaşamadım ne mavi ekran ne de başka bir şey, ekran kartı hiç durmadı bir kez bile PC kendi kendine kapanmadı. Sürücüyü de güncel tutuyorum bir tek geçen ay güncellemesini yuklemedim onun dışında 1 senedir aksatmadan güncel sürücüyü yüklüyorum.
Bu ya parca uyuşmazlığı ile ilgili ya da markanin dandikligi ile ilgili bir sorun.
Hocam AMD sürücüsünde hiçbir sıkıntı yok bence çok fazla crack kullanan biriyim WattMan hatasını sadece 1 kere aldım.

Benim savunduğum şey sistemin stabil olması hocam. Şu an NVIDIA stabil onu öneriyorum, AMD çok ilerleme kaydetti 1 2 yıl içerisinde böyle devam ederse onu öneririm :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim savunduğum şey sistemin stabil olması hocam. Şu an NVIDIA stabil onu öneriyorum, AMD çok ilerleme kaydetti 1 2 yıl içerisinde böyle devam ederse onu öneririm :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Youtube'a gir bakalım büyük GPU tamiri kanallarına kaç tane Nvidia kaç tane AMD var :D

Son 1 senedeki GPU tamirlerinin %40'ı yaklaşık yanan Nvidia connectorleri ama sen bilirsin :D

Ayrıca attığın video hiçbir şeyi açıklamıyor.

Geri
Yukarı