RX 7900 XTX "AMD yazılımı, sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit etti" hatası

sez4i

Femtopat
Daha fazla  
ETS 2 oynarken bazen yarım saat sonra bazen 3 4 dakika içinde ekran kararıyor ve oyundan atıyor, ardından resimdeki uyarıyı alıyorum. Yüksek profilli oyunlar oynarken bu sorunu yasamiyorum.
  • Islemci AMD 9 7900X 4.70GHz 12 cekirdek
  • Ekran karti AMD RX 7900 XTX 24 GB
  • 32 GB RAM
  • 850W PSU.
20230610_000137.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o zaman gerektiğinden fazla güç çektiği için atıyor olabilir vsync onu sabitlediği için atmıyor belkide tamamen amd driver kaynaklı bir sorun işte. Benim tahminim bu

Son dediğin şeyi denedim olmadı. BIOS'lar son sürüm değil ancak 2-3 saattir oyun oynuyorum ve 40-50 derece de V-Sync açık hata vermiyor ama V-Sync kapatınca veriyor.
İnanır mısın hala çözümünü bulamadım ve araştırmaya devam ediyorum. İnternette oyunun FOV ayarı 70 üstüne çıkınca atma yapıyor diye bir yazı olumuştum. Onu düşürünce atmıyor ama o şekilde oyun oynamak hiç zevkli değil ben artık güncelleme bekleyeceğim.

Son düzenleme:
Dostum o zaman gerektiğinden fazla güç çektiği için atıyor olabilir V-Sync onu sabitlediği için atmıyor belki de tamamen AMD driver kaynaklı bir sorun işte. Benim tahminim bu.

İnanır mısın hala çözümünü bulamadım ve araştırmaya devam ediyorum. İnternette oyunun fov ayarı 70 üstüne çıkınca atma yapıyor diye bir yazı olumuştum. Onu düşürünce atmıyor ama o şekilde oyun oynamak hiç zevkli değil ben artık güncelleme bekleyeceğim.

Forumda sorunun ekran kartı ya da PSU da olacağını yazdılar. Bende başka bir ekran kartı takıp deneyeceğim bakalım ne olacak.

Özellikle 7900XT ve XTX ekran kartlarında Reddit'te aynı sorunla ilgili çok fazla konu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD'nin 23.9.x sürücüleri komple sorunlu sanırım.

Özellikle 7900XT ve XTX ekran kartlarında Reddit'te aynı sorunla ilgili çok fazla konu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD'nin 23.9.X sürücüleri komple sorunlu sanırım.

Ben bunun artık yazılımsal olduğunu zannetmiyorum dostum ya güç kaynağını ve ekran kartını servise vereceğim haftaya

Arkadaşlar ekran kartını (RX 7900 XTx) servise götürdüm ve kartı değiştirdiler. Eğer girdiğiniz her oyunda hata veriyorsa ve anormal çalışıyorsa servise vermenizi tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim her oyunumda olmuyor. Siz nasil halletiniz ?

Ben bunun artık yazılımsal olduğunu zannetmiyorum dostum ya güç kaynağını ve ekran kartını servise vereceğim haftaya

Arkadaşlar ekran kartını (RX 7900 XTx) servise götürdüm ve kartı değiştirdiler. Eğer girdiğiniz her oyunda hata veriyorsa ve anormal çalışıyorsa servise vermenizi tavsiye ederim.
Servise nereye goturdun hocam?

Keske AMD almasaydim. Daha ucuz diye aldim. Adam gibi gidip 4080 alacaktim sorunsuz takilacaktim. WoW Classic oynuyorum herseferinde Driver Timeout.

Bende Starfield'da olmuyor BF2042 olmuyor. WoW Classic'te oluyor.

Satsam mi diye dusunuyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı