RX 7900 XTX vs RTX 4070 Ti Super

Belirttiğiniz fiyata kesinlikle 4070 ti süper alınmaz. 4080 super alın çok daha iyi olur.
Düz 4080 bile daha iyi 4070 ti superden.
Amacınız sadece oyun ise rx7900xt yi de alabilirsiniz. Oyunlarda saf güç daha iyi olduğu için 24gb vram olduğundan dolayı rx7900xt yi seçebilirsiniz.
Ağırlıklı olarak FPS oyunu oynuyorum, fakat kartı güncellersem ayarları fulleyeceğim için hikaye tabanlı oyunlarda cok oynarım.

Aralarında 5K fiyat farkı var bu fiyat farkına değer 4080 Super alınır.
Galaxy, palit, ventus gibi modellerde malzeme kalitesi cok kötü diyorlar bu yüzden yanaşmak istemiyorum. Sanırsam bu ürünün de fiyatı bu yüzden bu kadar aşağıda

Aralarında 5K fiyat farkı var bu fiyat farkına değer 4080 Super alınır.
Galaxy, palit, ventus gibi modellerde malzeme kalitesi cok kötü diyorlar bu yüzden yanaşmak istemiyorum. Sanırsam bu ürünün de fiyatı bu yüzden bu kadar aşağıda
Hocam 50k parayı teknolojiye, yazılıma veriyoruz zaten. RT DLSS+FG gibi şeyleri kullanmayacaksam gider eski neslin en üst seviye kartını alırım, keyfime bakarım. AMD ile Nvidia arasındaki en temel fark yazılım + teknolojiler. Nvidia'yı daha iyi yapan bu zaten. Eğer bütçe yetmiyorsa AMD alınır. Ama bütçe varsa ve AMD kullanmayı zorunlu hale getiren durumlar söz konusu değilse Nvidia tercih edilmeli.

4070Ti Super tercih ederdim ben
Bütçeyi bir tık zorlarım sorun değil, ama beni uzun vadede gerçekten üzmesini istemiyorum açıkcası fiyatlar maalesef çok trajikomik çünkü 😅

Galaxy, palit, ventus gibi modellerde malzeme kalitesi cok kötü diyorlar bu yüzden yanaşmak istemiyorum. Sanırsam bu ürünün de fiyatı bu yüzden bu kadar aşağıda.

Konsol kadar kart, hiç malzeme kalitesi kötü gibi duruyor mu? 4080 Super gibi bir kartın en kötüsü bile belli bir kalite standardına sahiptir. 4080 Super alacak olsaydım Galax Super SG gözüm kapalı tercih edeceğim kartlardan birisi olurdu.

Ucuz modeller ancak 60-70 serisi kartlarda üzebilir, o da çift fanlıları.

Bilmediğimden soruyorum, bu modellerin fiyatları neden bu kadar aşağıda. Azda olsa hız farkı vs mi mevcut sebebini ne tam olarak?

Bilmediğimden soruyorum, bu modellerin fiyatları neden bu kadar aşağıda. Azda olsa hız farkı vs mi mevcut sebebini ne tam olarak?

Markadan kaynaklı satış politikası birinde kendi deyimi ile daha kaliteli soğutma ve kendi programlarını sunuyor diğeri ise reklam vs harcamak yerine uygun fiyatlı satıyor. Sonuçta GPU hepsinde de aynı ve NVIDIA veriyor. Geri kalan devre plakasını firmalar kendi üretiyor kendi soğutma çözümlerini sunuyor burada işte biri diyor ben markalı kondansatör kullandım onu yaptım bilmem ne kadar soğutma bloğu koydum fanlarım hepsinden daha verimli falan filan. Sonuçta Galax da kötü bir marka değil kaldı ki 4080 Super artık serinin en yüksek 2. kartı böyle bir kartta hiçbir firma kötü şekilde sunmaz. 6K daha fazlasına ASUS TUF da var mesela.

Geri
Yukarı