RX 7900'lü sistem tam performans vermiyor

emiraçaaa

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force 16GB(2x8) Vulcan Black EXPO 5600mhz CL40 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
MLD 500GB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX7900GRE Pulse OC 16GB GDDR6 256b
Anakart
ASRock A620M-HDV/M.2 6400mhz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F 3.7 GHz AM5 38 MB Cache 65 W
Merhaba dediğim bilgisayarı kurmaya götürdüğüm yer bana hiç güven vermedi ve bir şeyleri yanlış yaptığını bilgisayarın performans kapasitesini tam kullanamadığını düşünüyorum. Bunu nasıl çözerim?

İş yerine geldim akşama doğru GPU-Z bilgilerini sizinle paylaşacağım

Eki Görüntüle 2196595

Her şey olağan görünüyor. Böyle kullanım oranlarında FPS değerlerinizin düşük olması fazlasıyla garipsenecek bir durum. Alakasız olacak ama farklı bir PSU ile sistemi kullanmayı dener misiniz? Aynı PSU'dan kullanıyordum. AMD WattMan hataları veriyordu sürekli. PSU değiştirdiğimde WattMan sorunlarından kurtulmuştum. PSU'nun güç yönetimi ve I/O portlarına bir etkisi varsa belki bir olasılık iyileşme gerçekleşebilir.

Her şey olağan görünüyor. Böyle kullanım oranlarında FPS değerlerinizin düşük olması fazlasıyla garipsenecek bir durum. Alakasız olacak ama farklı bir PSU ile sistemi kullanmayı dener misiniz? Aynı PSU'dan kullanıyordum. AMD WattMan hataları veriyordu sürekli. PSU değiştirdiğimde WattMan sorunlarından kurtulmuştum. PSU'nun güç yönetimi ve I/O portlarına bir etkisi varsa belki bir olasılık iyileşme gerçekleşebilir.
Deneyeceğim, iyileşmemesi durumunda tek çare bulunduğum şehirdeki servise götürmek herhalde. Dediğim gibi bilgisayarı kuran kişi çok güven vermedi bana, bir şeyleri yanlış kurmuş olma ihtimali var mıdır?

Deneyeceğim, iyileşmemesi durumunda tek çare bulunduğum şehirdeki servise götürmek herhalde. Dediğim gibi bilgisayarı kuran kişi çok güven vermedi bana, bir şeyleri yanlış kurmuş olma ihtimali var mıdır?

Hocam BIOS versiyonu son sürümde mi daha sonra chipset ve driver ı AMD Cleanup Utility ile silip tekrar kurabilirsiniz benim donanımımda benzer 7500F 6800XT kullanıyorum bu adımları uyguluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı