RX Vega 10 düşük performans

ozkens

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar direkt konuya giriyorum. İki gün önce Acer Aspire A315-42 model Ryzen 7 3700u RX Vega 10 dahili grafik birimi 8 GB RAM 512 GB SSD'ye sahip bir laptop aldım.

Orijinal Windows 10 Pro kurdum ve Windows Update sürücüleri otomatik güncelleme yapmaya başladı ve bilgisayarı yeniden başlat yaptıktan sonra işletim sistemi silindi bu yüzden baştan format atmak zorunda kaldım.

İkinci formatta Windows Update kapattım ve Driver Pack Solutions programını kullanarak sürücüleri yükledim. Ekran kartını ise AMD'den kurdum. Ancak ETS 2'de orta ayarlarda 20 FPS alıyorum. 10 yıllık laptopum (Intel HD Graphics ekran kartına sahip) daha çok FPS alıyor. PUBG Mobile'da bile durum aynı.

Photoshop vb. programlarda çok hızlı yine Chrome kullanımı da iyi. 6 saniyede bilgisayar açılıyor. Biliyorum çok büyük bir oyun performansı beklemek doğru olmaz ama internette aynı sistem GTA 5'te 30-40 FPS veriyor.

Sizce sorun Driver Pack Solutions programını mı kullanmam yoksa başka bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM Dual Channel olmadığı için oyun performansını öldürüyor, RAM'i çiftlemeye çalışın.
Peki deriver pack Solutions'dan kaynaklı bir sorun yok mu veya ekran kartı sürücüsünü yanlış yüklemiş olamaz mıyım?
Arkadaşın da dediği gibi bir 8 GB ram eklemek hatrı sayılır fps artışı yaratacaktır.
Sürücüler sağlam mıdır sence?

Peki deriver pack Solutions'dan kaynaklı bir sorun yok mu veya ekran kartı sürücüsünü yanlış yüklemiş olamaz mıyım?

Sürücüler sağlam mıdır sence?
O aptal uygulamayı sil gitsin. Hatta direk sen format at sürücüleri kendin kur.

Dediğim gibi Dual Channel APU'larda %50'ye varan performans artışı sağlar.

Sanırım servise göndersem ya da bir bilgisayarciya göndersem daha iyi olur. Teşekkürler bilgi için

Hocam sorunu hallettim Acer'ı aradım Windows 10 Home kurun ve sürücüleri sitemizden indirin dedi ama Windows 10 Home'u nasıl indireceğim biliyor musun? Microsoft sitesinden indirdiğim zaman sormuyor hangi versiyonu istediğimizi. Direkt USB'ye yazdırıyor. Acaba ben key girdiğim zaman ona göre mi versiyon seçiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı