RX Vega 11 "grafik sürücüsünde bilinen bir takım sorunlar var" hatası

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Fortnite oyununu açarken böyle bir uyarı mesajıyla karşılaştım. Aynı zamanda Bandicam ile H264 ekran kaydıda yapamıyorum ekran kartını kullanarak. DDU aracı ile güvenli modta ekran kartı sürücüsünü komple kaldırıp, en güncelini yeniden kurmama rağmen son zamanlarda bu tarz sorunlarla karşılaşıyorum. Neden oluyor? Çözümü nedir?
1656106890890.png

Sanirim 22.5.2 sürücüsünde bir sorun var o yüzden eski sürüme geri dönün diyor. 22.2.2 sürümünü yükleyin.
Zaten son zamanlarda AMD sürücüleri eksik ve hatalı çalışıyor. YouTube'da video izlerken mesela GPU kullanıyor Chrome. Bu esnada arada, siyah ekran oluyor, sonra yanıt veriyor ve AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası alıyorum. 2009 Model laptopum vardı ATI Mobility HD 5470 olan ve 2011 yılında kullandığım bir laptoptu. O laptopta aldığım aynı sorunu, bu kadar yeni bir APU sistemde alıyor olmam trajikomik bir durum. Herhalde klasik AMD sürücü sorunları.

YouTube'da video izlerken GPU kullanır zaten onda anormallik yok görüntü GPU'dan geliyor. AMD Radeon sürücüleri sıkıntılı benim Ryzen 7 4800H işlemcili notebooktada 2 güne bir güncelleme geliyor Radeon Software'ye giremiyorum neyi beceremiyorlarsa sürekli güncellemeyle düzeltmeye çalışıyorlar. Harici NVIDIA gpusunu 1 kere güncelliyorum 1 hafta güncelleme gelmiyor kafam rahat.

YouTube'da video izlerken GPU kullanır zaten onda anormallik yok görüntü GPU'dan geliyor. AMD Radeon sürücüleri sıkıntılı benim Ryzen 7 4800H işlemcili notebooktada 2 güne bir güncelleme geliyor Radeon Software'ye giremiyorum neyi beceremiyorlarsa sürekli güncellemeyle düzeltmeye çalışıyorlar. Harici NVIDIA gpusunu 1 kere güncelliyorum 1 hafta güncelleme gelmiyor kafam rahat.
Neden sürücüler güncellendiğinde bazen daha beter olurlar?

Neden sürücüler güncellendiğinde bazen daha beter olurlar?

AMD'nin klasik sıkıntısı dediğin gibi, beceremiyorlar bir şey düzeltelim derken baska bir şeyi bozuyorlar. Yeni özellik getirirken sorunlu getiriyorlar. Test etmeden mi güncelleme yayınlıyorlar anlamadım ki arkadaş. Bu güncelleme sıkıntısı yüzünden millet Radeon ekran kartlarına yanaşmıyor. Çatırda çatır Intel katili Ryzen işlemci yapıyorlar ama ekran kartı güncelleme işinde berbatlar. AMD'yi işlemci konusunda geliştirmeler yaptığı için seviyorum Intel gibi sürekli 4 çekirdekli işlemciler yapmıyor Intel 4 yaparken o 6 çekirdek koyuyor Intel 6 koyunca AMD 8 koyuyor, fiyat konusundada üzmüyor şu an Ryzen işlemciler Intel işlemcilere göre çok daha fazla tercih ediliyor ama hala ekran kartları konusunda sürücüler yüzünden NVIDIA'nin gölgesinde kalıyor. Üzücü.

Geri
Yukarı