RX460 4 GB vs RX460 2GB

Yer
Çanakkale
Daha fazla  
RX460 bulunan bir sistem topladım ancak şurada takıldım, şimdi RX460'ın 4GB 128 Bit olanı var bir de 2GB 128 bit olanı var. Burada 2GB olanı seçersem daha az bir para ödemiş olurum, onu seçmem mantıklı olur mu? Sanırsam DDR4 sistemler ekran kartının gücü yetmediğinde RAM'den biraz daha ekran kartına ekleme yaparak yardımda bulunuyordu. Şimdilik 8GB DDR4 bellek bulunduruyorum ileride 16GB DDR4 yapacağım.

Günümüz oyunlarını göz önünde bulundurursak bırakın 4'ü, 8 GB olanını seçiyolar ki bence mantıklıda. Ekran kartınız orta seviye olduğu için 8'e gerek yok. 4 GB olanını seçmeniz iyi olacaktır.

Arada ne kadar fiyat farkı var ? Eğer azsa 4GB almanız daha mantıklı olur. Ama 100 TL falansa 2GB modeli alın tabi ki de.

GTX 1050 almanızı tavsiye ederim. RX 460 dan 5-10 FPS daha fazla veriyor. Bence 70-80 TL daha fazla koyup GTX 1050 almanız daha iyi olur. Yinede RX 460 alacağım diyorsanız ve ikisi arasında çok fazla fiyat farkı yoksa 4GB almanız daha iyi olur.

RX460 bulunan bir sistem topladım ancak şurada takıldım, şimdi RX460'ın 4GB 128 Bit olanı var bir de 2GB 128 bit olanı var. Burada 2GB olanı seçersem daha az bir para ödemiş olurum, onu seçmem mantıklı olur mu? Sanırsam DDR4 sistemler ekran kartının gücü yetmediğinde RAM'den biraz daha ekran kartına ekleme yaparak yardımda bulunuyordu. Şimdilik 8GB DDR4 bellek bulunduruyorum ileride 16GB DDR4 yapacağım.
Bana kalırsa 2 tane RX 460 2 GB alırsanız daha iyi olur hem daha yüksek grafikler hemde daha fazla FPS ama o kadar param yok dersen GTX 1050 al çünkü daha iyi ve 460 tatmin edici olmayabilir. RAMler en fazla 500-300 MB arası VRAM sağlıyordu sanırım.

Atıyorum seneye bir oyunda 460'ta 2GB olanın ayarını kısarken 4GB olanında ayar kısmaya gerek olmayacak gibi bir düşünceniz varsa onu unutun. Kartın potansiyeli 4GB VRAM harcamaya henüz müsait değil. İkinci tavsiyemde aldığınız ürüne uygun son Bios'u yükleyin. Bariz performans artışı oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı