RX460 2GB vs RX460 4GB

sumbls5

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi ikisinin arasında kaldım. 2GB alırsam performans kaybı yaşar mıyım? Son ayarlarda oynamayacağım zaten, hangisi almalıyım?

Sistemim:
  • i3 3.7GHz
  • MSI H110M PRO-VD
  • Kingston DDR4 8GB

4 GB almanınızkı öneririm. Arada çok fark olmayacaktır ama 2 GB yetersiz kalacaktır büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
Hocam ileriye dönüklük için tabiki 4 GB. Neden diye de sorarsanız artık gelecek oyunlarda bence 4 GB devri de yavaş yavaş bitecek. Eğer 2 GB'lık dan alırsanız bu sefer RAM'lerden yemeye başlayacaktır. Tavsiyem 4 GB. :)

Mesela 1-2 sene sonra 2GB yeterli gelmemeye başlayınca pişman olmak yerine kesinlikle 4GB olanı al. Bir kere alıyorsun sonuçta, ben de RX 480'i 8GB almadığıma pişmanım -4GB yetersiz geldiğinden değil ama ileride elbet yetmeyecek. Alırken ucuz olan insana mantıklı geliyor haklı olarak, ama habire ekran kartı alınmıyor.

Performans farkı yok. 2GB bu kart için yeterli ama bütçeniz elveriyorsa 4GB almanızda fayda var. RX 460 için 1024 modeli çıkacak. İmkanınız varsa bu sürümü alın derim. %20 civarında fazladan performans veriyor.

1024 olayı ise; normalde piyasadaki RX 460 kartların hepsinde 1024 stream processor bulunuyor fakat nedendir bilmiyorum ilk çıkan sürümlerde 896'sı kullanılabilir durumda. Sapphire bu durum için yeni bir model olarak kilitli olan işlem birimlerini de açık şekilde piyasaya sürecek. Normalde ilk çıkan modellerde de BIOS modları ile bu işlem birimleri açılabiliyor ama tavsiye edilmiyor.

Sapphire Launches RX 460 Nitro OC With Full Polaris 11 GPU

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı