RX460 sürücüsü çöküyor

delikarga

Kilopat
Merhaba, son zamanlarda ekran kartı sürücüsü çöküyor. Olay görüntüleyicisinde şöyle yazıyor: "amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."

Sistemim:
ASUS RX460 2 GB.
Ryzen 5 3600 (OC vb işlem yapılmadı, normal kullanıyorum.)
Gigabyte B450M S2H anakart.
2400MHz 8 GB RAM.
500W 80+ PSU.

Radeon yazılım sürümü: 21.5.2.
GPU sıcaklıkları: Boşta 30-35 derece, yük altında 60-70 derece.
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp baştan kurdum.
Ekran kartı termal macunu yenilendi ve temizlendi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben de ekran kartımı çöp bir Intel sistemden AMD sisteme geçirdim ilk başta saçma saçma sorunlar ile karşılaşıyordum. Temiz bir format ile kurulum yaptım size de öneririm şu an 0 sorun ve aynı kart var sadece 4 GB STRIX modeli bendeki.
Saçma sorun dediğiniz ne gibi sorunlar? Muhtemelen Intel'e adapte edilmiş uygulamalar ve Windows AMD sisteme geçtiğiniz zaman çakışma yaşıyordu bu da sorunlara sebep oluyordu. Sorun deyip geçmemek lazım. GPU sürücü çökmesiyle sizin dediğiniz hataların alakası yoktu muhtemelen.

Saçma sorun dediğiniz ne gibi sorunlar? Muhtemelen Intel'e adapte edilmiş uygulamalar ve Windows AMD sisteme geçtiğiniz zaman çakışma yaşıyordu bu da sorunlara sebep oluyordu. Sorun deyip geçmemek lazım. GPU sürücü çökmesiyle sizin dediğiniz hataların alakası yoktu muhtemelen.

Radeon ReLive hata veriyordu zaten o yüzden dedim uygulama sorunları değildi ondan dedim denemekten zarar gelmez. :)

Radeon ReLive hata veriyordu zaten o yüzden dedim uygulama sorunları değildi ondan dedim denemekten zarar gelmez. :)
Bu şekilde derseniz daha doğru olur. Sorunun kaynağını belirtmezseniz konu sahibinin sadece kafası karışır. İlk olarak temiz kurulum yapsın DDU ile sürücüsüne yine aynı şeylere yaşarsa daha farklı yöntemlere yönelir. Ama sorunun kaynağı yaşadığım tecrübelere göre donanımsal. Umarım çözer arkadaş. :)

DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırdım (Technopat'taki rehberde anlatıldığı gibi). Daha sonra WHQL imzalı 21.4.1 sürümünü kurdum. Çökerse tekrardan yazarım buraya.
Bu arada sistemimi değiştirdikten sonra format attım tabii ki.
@Er73748 hocam tekrar çökme sorunu yaşadım. Ama sorunum nedense sadece PC'yi yeni açtığımda veya uykudan uyandırdığımdan sonra oluyor. Tarif etmem gerekirse-bilgisayarı açtım-Chrome tarayıcısını açtım-YouTube'a girdim-herhangi bir videoya tıkladım-ve crash. PC'yi uyandırdım ve hemen Valorant'a girdim - crash. Wattman ayarlarından frekansı düşürsem sorun çözülebilir mi?

Son düzenleme:
DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırdım (Technopat'taki rehberde anlatıldığı gibi). Daha sonra WHQL imzalı 21.4.1 sürümünü kurdum. Çökerse tekrar yazarım buraya.
Bu arada sistemimi değiştirdikten sonra format attım tabii ki.
@Er73748 hocam tekrar çökme sorunu yaşadım. Ama sorunum nedense sadece PC'yi yeni açtığımda veya uykudan uyandırdığımdan sonra oluyor. Tarif etmem gerekirse-bilgisayarı açtım-Chrome tarayıcısını açtım-YouTube'a girdim-herhangi bir videoya tıkladım-ve crash. PC'yi uyandırdım ve hemen Valorant'a girdim - crash. WattMan ayarlarından frekansı düşürsem sorun çözülebilir mi?

20.11.2 sürümünü denediniz mi?

Geri
Yukarı