RX460 ve i5 2400 sistem BIOS'a girmiyor

alikargnn

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.

Bilgisayarım BIOS ayarlarına girmiyor bu yüzden bilgisayarcı bana ekran kartın ile anakartın uyumlu değil anakart değiştirmen gerekiyor dedi. Çünkü ekran kartını çıkartıp işlemci ile çalıştırdıgında BIOS'a girdi.

Bana yardımcı olmanız lazım hangi anakartı almam için ama bütçem 300 350 TL kadar. 2. el önerileri de alabilirim.

Ekran kartım: ASUS RX460 4 GB GDDR5 OC 128Bit AMD Radeon DX12.
İşlemcim: Intel i5-2400 CPU @ 3.10GHz
RAM: DDR3 8 GB.

Anakart: Pegatron IPXSB-H61

Söylediğim gibi anakart uyumsuz dendi yeni anakart aldıgımda BIOS sorunu çözülür mü ve anakart zaten PC ilk aldım zamandan kalma ekran kartını sonradan almıstım boyle bır sorun olacagını dusunmemıstım.

Lütfen önerdiğiniz anakartı RAM işlemci ve ekran kartı uyumlu olsun çünkü ekstra bir bütçem yok :(

Oyunda FPS düşmesi alıyorum anakart değiştirdikten sonra çözülürmü acaba?
İşlemcinin de değişmesi gerekirse şu an için maalesef ama önerilerinizi uygun fiyatta olanları alabılırım onerınızı.

Teşekkürler iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ile anakart uyumlu olmadığı için biosa girmiyor diyen bilgisayarcı halt etmiş.
Allah bilir elinde anakart vardır.

Ekran kartı anakarta takılı iken sistem açılıyor ve görüntü alıyorsan sorun yoktur.
Ekran kartı takılıyken BIOS pili ya da jumperi ile BIOS'u resetlemeyi dene.

Ekran kartı ile anakart uyumlu olmadığı için biosa girmiyor diyen bilgisayarcı halt etmiş.
Allah bilir elinde anakart vardır.

Ekran kartı anakarta takılı iken sistem açılıyor ve görüntü alıyorsan sorun yoktur.
Ekran kartı takılıyken BIOS pili ya da jumperi ile BIOS'u resetlemeyi dene.
evet ekran kartı takılı iken görüntü geliyor ama bios a girmiyor ekran kartını cıkarınca bu sefer giriyor bios a

Ekran kartı ile Anakart mı uyumlu değil? 🤣 🤣 . Bilgisayar kıyak geçip açılıyor galiba.
zekiyede belirttiğim gibi bir durum söz konusu

peki anakartı degıstırırsem oyunlarda fps artarmı

evet ekran kartı takılı iken görüntü geliyor ama bios a girmiyor ekran kartını cıkarınca bu sefer giriyor bios a

zekiyede belirttiğim gibi bir durum söz konusu

peki anakartı degıstırırsem oyunlarda fps artarmı
Anakartın FPS'e bir katkısı yok. Hem anakartın hem de işlemcinin değişmesi lazım ve üstüne DDR4 RAM eklenmesi lazım. Ayrıca ekran kartı sıfır mı 2.el mi?

Aynı anakartı bende kullanıyorum anakarta BIOS güncellemesi yapılamıyor dosyaları neredeyse hiçbir yerde yok daha kendi sitesi olmayan eski dandik bir anakart bende bu anakart yüzünden i5 2400 işlemcimin virtiluzaition Technology özelliğini kullanamıyorum. PCI Express 2.0 destekleyen bu anakarta PCI Express 3.0 bir ekran kartı takılınca BIOS güncellemesi ile görüntü vererek açılması lazım ama bildiğim kadarıyla bu neredeyse imkansız çünkü dosyalar yok güncelleme yapamıyoruz

Geri
Yukarı