RX470 Battlefield 1 Düşük FPS Sorunu

Dostum 4 GB'ı geçmemesi değil mesele, atıyorum senin oyunun 3.7 GB V-RAM kullanıyordur fakat sistemin düzgün işlemesi için 4,5 GB V-RAM ister. Bilgisayarın tüm parçalarında, tamamı kullanılmaz. Mesela 8GB RAM alırsın, baktığında kullanılabilir kısmı bunun 7.5 GB'tır. 120GB SSD alırsın kullanılabiliri bunun 110GB'tır, kısacası bilgisayarın tüm parçaları sistemin düzgün işleyebilmesi için tamamını kullandırtmaz, ekran kartlarında da durum buna benzer olmaktadır.

Dostum 4 GB'ı geçmemesi değil mesele, atıyorum senin oyunun 3.7 GB V-RAM kullanıyordur fakat sistemin düzgün işlemesi için 4,5 GB V-RAM ister. Bilgisayarın tüm parçalarında, tamamı kullanılmaz. Mesela 8GB RAM alırsın, baktığında kullanılabilir kısmı bunun 7.5 GB'tır. 120GB SSD alırsın kullanılabiliri bunun 110GB'tır, kısacası bilgisayarın tüm parçaları sistemin düzgün işleyebilmesi için tamamını kullandırtmaz, ekran kartlarında da durum buna benzer olmaktadır.
Ekran kartı belleği ile alakalı bir durum değil bu nedenle konuyu çetrefilli bir hale getirmenin lüzumu da yok.Problem 8gb ram in yetersiz kalıp Battlefield 1 de darboğaza neden olması Bende Rx470 4GB kullanıyorum Fx8350 ve 16 gb Ram ile 2560x1440p ultra da 50-60 arası anlık takılmalar olmadan gerek tekli gerekse de çoklu oyuncu modunda rahatlıkla oynuyorum. 8 GB ram varken 50-60 FPS alsamda anlık takılmalar çok fazla yaşanıyordu RAM ı 16 GB ya yükseltince tamamen anlık takılmalar son buldu.

Son düzenleme:
Ekran kartı belleği ile alakalı bir durum değil konuyu iyice çetrefilli bir hale getirmenin lüzumu yok.Problem bütük ihtimalle 8gb ram in yetersiz kalıp Battlefield 1 de darboğaza neden olması Bende Rx470 4GB kullanıyorum Fx8350 ve 16 gb Ram ile 2560x1440p ultra da 50-60 arası anlık takılmalar olmadan gerek tekli gerekse de çoklu oyuncu modunda rahatlıkla oynuyorum. Vram ciler türedi yine anlaşılan.
Bende drop yaşıyorum ya. Sanırım RAM'den dolayı. Çünkü Orta ayarlarda 60'ın altına hiç düşmüyor. Ultra da düşüyor. Sizce RAM'den mi?

Bende drop yaşıyorum ya. Sanırım RAM'den dolayı. Çünkü Orta ayarlarda 60'ın altına hiç düşmüyor. Ultra da düşüyor. Sizce RAM'den mi?
Dediğim gibi benimde 8 GB ram ı 16 ya yükseltmem Battlefield 1 ile oldu zira dediğim gibi 8 GB ram Battlefield 1 için yetersiz kalıyor. 64 kişilik multiplayer modunda 2560x1440p de Ekran kartı Vram kullanımı 3.7 GB civarında iken Ram kullanımı ise 6.5 den başlayıp 8-8.5 Gb lara yükseliyor.(8 GB ram ın 6.5-6.8 GB ı kullanılabilir olduğu için Battlefield 1 de darboğaza neden oluyor)

Dediğim gibi benimde 8 GB ram ı 16 ya yükseltmem Battlefield 1 ile oldu zira dediğim gibi 8 GB ram Battlefield 1 için yetersiz kalıyor. 64 kişilik multiplayer modunda 2560x1440p de Ekran kartı Vram kullanımı 3.7 GB civarında iken Ram kullanımı ise 6.5 den başlayıp 8-8.5 Gb lara yükseliyor.(8 GB ram ın 6.5-6.8 GB ı kullanılabilir olduğu için Battlefield 1 de darboğaza neden oluyor)
Evet sanırım ondan. Bende 6 GB civarı kullanıyor. Ve patlama falan olduğunda FPS bir anda düşüp 5.5 GB'a geriliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı