RX470 Mining Edition 4 GB kullanılır mı?

Özgür Kartal

Kilopat
Daha fazla  
Sahibinden.com üzerinden aldım. Büyük ihtimal mining yapıldı. Gayet güzel çalışıyor. Fanlarında vs. bir sorun gözükmüyor. Ama güç girişleri kısa devreye düşecek diye çok korkuyorum. Ne olur kullanayım mı? Ne diyorsunuz? Ödülü, sertifikası var diyorum. Ama yine de bilgisayarcılara bu durumdan çok gidildiğini duydum. Lütfen bu alanda bilgisi, uzmanlığı, tecrübesi olan insanlar cevap versin. Ben PUBG, CS:GO vb. tüm oyunları oynuyorum. Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yapılmış kartlar genellikle yorgun olur, yorgunluktan kastım 24 saat %100 kullanılmaları. Oyunlar da performans kaybı yaşatabilir, ısınma sorunu yapabilir. Termal macunu kurumuştur büyük ihtimal. Fan temizliği yapın, fanları yağlayın.

Hepsinin bakımını yaptırdıktan sonra bile hata verebilir. Bu tür ekran kartlarını tavsiye etmiyorum fakat aldıysanız bunları yapıp beklemekten başka çareniz yok.

Ayrıca mining Edition kartlarda görüntü çıkışı var mı ki?
mining.png

Olmayanı da var galiba ama.

Sahibinden.com üzerinden aldım. Büyük ihtimal mining yapıldı. Gayet güzel çalışıyor. Fanlarında vs. bir sorun gözükmüyor. Ama güç girişleri kısa devreye düşecek diye çok korkuyorum. Ne olur kullanayım mı? Ne diyorsunuz? Ödülü, sertifikası var diyorum. Ama yine de bilgisayarcılara bu durumdan çok gidildiğini duydum. Lütfen bu alanda bilgisi, uzmanlığı, tecrübesi olan insanlar cevap versin. Ben PUBG, CS:GO vb. tüm oyunları oynuyorum. Bir sorun olur mu?

Alıp sorun yaşamayan insanlar mevcut fakat sorun yaşayanlar da mevcut tamamen sizin şansınıza kalmış kendi açımdan düşünürsem kullanmayı tercih ederdim boş yere kutusunda dursun diye para verecek halim yok.

Mining Edition kartlar benim bildiğim kadarıyla bazı parçalarından kısılmış da oluyor. Tam bilemiyorum, yanlış biliyorsam da kusura bakmayın. Youtube'da bir tamir videosunda görmüştüm, bir parçanın yeri var ama üreten şirket doldurmamış Mining için yeterli diye.

Alıp sorun yaşamayan insanlar mevcut fakat sorun yaşayanlar da mevcut tamamen sizin şansınıza kalmış kendi açımdan düşünürsem kullanmayı tercih ederdim boş yere kutusunda dursun diye para verecek halim yok.
Anlıyorum o zaman çok uzatmadan kartı satayım.
Mining Edition kartlar benim bildiğim kadarıyla bazı parçalarından kısılmış da oluyor. Tam bilemiyorum, yanlış biliyorsam da kusura bakmayın. Youtube'da bir tamir videosunda görmüştüm, bir parçanın yeri var ama üreten şirket doldurmamış Mining için yeterli diye.
İşlemci beslemesi. İşte kafam bu yüzden karıştı. Ödülü var. Fakat böyle de bir şey var.

Hocam, Mining kartı resmen sömürür. Ömrünü azaltır. Tavsiye etmem.

Adamlar laf olsun diye "Mining Edition" yazmıyorlar. Mining kartlar oyun için uygun değildir. Ben çok anlamıyorum ama mosfet sayısı az olduğu için sıkıntı çıkarıyor diye biliyorum. Ayrıca buna ek olarak bir de mining yapılmışsa ömrü de kısalmıştır o kartın.

Aldıysanız satın. Almadıysanız almayın. Normal model tercih edin.

Geri
Yukarı