RX470 sistem CS:GO oynarken çok kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kobra Dede

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar bundan 1 hafta önce kadar CS:GO oynarken FPS'im 230-250 civarlarında seyrederken 1 round sonra 25-30'a düştü ve o günden beri oyun acayip bir şekilde kasıyor. Bazen 110'a çıkıor aniden 60'a düşüyor (sisin içine girince 10 FPS) fakat saçma olan olay CS dışındaki bütün oyunlarda örnek olarak Rise of the Tomb Raider, Battlefield 3, GTA 4, GTA 5, PUBG gibi oyunlarda hiçbir şekilde kasma söz konusu değil.

Bu sorunu çözmek için oyunu sildim tekrar yükledim dosyaları doğruladım, ayarları en düşüğe aldım (önceden hepsi en yüksekteydi), Steam başlatma seçeneklerini zaten kullanıyordum değiştirmedim, Windows ayarlarımın hepsini performans için ayarladım msconfig ayarlarını yaptım ama hiçbir şekilde iyi sonuç alamadım.

Ayrıca oyuna MSI Afterburner ile bakmak istedim ve çok değişik bir sonuçla karşılaştım.
GPU %100 kullanımda ve 83 derece gibi ütopik bir rakamdaydı ve bu oyunu açıp hemen bir yoldaş modu girdiğimde aldığım sonuç.

Sistem bilgilerim:
CPU: Intel Core i5 7400 Core i5 3 GHz skt 1151 kaby lake.
GPU: MSI RX470 GAMING X 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
Anakart: MSI B250M Bazooka.
RAM: G.Skill 8 GB ripjawsv kırmızı DDR4 3000MHz CL16 Single RAM.
Soğutucu: Intel stok soğutucu.
Güç kaynağı: Corsair vs600 80 Plus sertifikalı.
SSD: Corsair force le 240GB SATA 3.0 SSD.
Hard disk: WD Blue 3, 5" 64MB SATA 3 6GB/s 7200 RPM.

20200331_174953.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna gelen Shader ile ilgili güncelleştirme ile ilgili. Bu sabah yeni güncelleştirme geldiğini gördüm 317MB büyük ihtimalle düzelmişlerdir diye düşünüyorum.

Merhabalar bundan 1 hafta önce kadar CS:GO oynarken FPS'im 230-250 civarlarında seyrederken 1 round sonra 25-30'a düştü ve o günden beri oyun acayip bir şekilde kasıyor. Bazen 110'a çıkıor aniden 60'a düşüyor (sisin içine girince 10 FPS) fakat saçma olan olay CS dışındaki bütün oyunlarda örnek olarak Rise of the Tomb Raider, Battlefield 3, GTA 4, GTA 5, PUBG gibi oyunlarda hiçbir şekilde kasma söz konusu değil.

Bu sorunu çözmek için oyunu sildim tekrar yükledim dosyaları doğruladım, ayarları en düşüğe aldım (önceden hepsi en yüksekteydi), Steam başlatma seçeneklerini zaten kullanıyordum değiştirmedim, Windows ayarlarımın hepsini performans için ayarladım msconfig ayarlarını yaptım ama hiçbir şekilde iyi sonuç alamadım.

Ayrıca oyuna MSI Afterburner ile bakmak istedim ve çok değişik bir sonuçla karşılaştım.
GPU %100 kullanımda ve 83 derece gibi ütopik bir rakamdaydı ve bu oyunu açıp hemen bir yoldaş modu girdiğimde aldığım sonuç.

Sistem bilgilerim:
CPU: Intel Core i5 7400 Core i5 3 GHz skt 1151 kaby lake.
GPU: MSI RX470 GAMING X 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
Anakart: MSI B250M Bazooka.
RAM: G.Skill 8 GB ripjawsv kırmızı DDR4 3000MHz CL16 Single RAM.
Soğutucu: Intel stok soğutucu.
Güç kaynağı: Corsair vs600 80 Plus sertifikalı.
SSD: Corsair force le 240GB SATA 3.0 SSD.
Hard disk: WD Blue 3, 5" 64MB SATA 3 6GB/s 7200 RPM.

Eki Görüntüle 525506

AMD ayarlarından CS:GO'yu çıkar, sonra yeniden ayarları yap. Düzelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS'ye yeni güncelleme gelmiş 11 MB'lık bir şey sanırım shader ayarını sürekli açık hale getiriyormuş ben de dahil olmak üzere gördüğüm herkes bu durumdan şikayetçi hiç kasmayan oyun kasmaya başladı. Yani bilgisayarlık bir sorun yok dostum neredeyse herkeste böyle üzücü :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı