RX470 sistem oyunlardaki FPS değeri yüksek olmasına rağmen çok takılıyor

Öncelikle sistemim şu şekilde;
İşlemci: Intel i5 6100 3.70 GHz.
RAM: 8x2 3000MHz.
Ekran kartı: Radeon RX470 4 GB.

Oyunlarda FPS değerim genelde 150 200 fakat aşırı şekilde takılıyor resmen oyun oynayamıyorum. Driverlarım güncel denenebilecek her şeyi denedim monitörüm 144Hz V-Sync kapattım açtım 60Hz'ye çektim o da olmadı bir tek CS:GO ve LoL oyununda takılmadan oynayabiliyorum ETS 2, F1 2018, Far Cry Primal vb. oyunlarda aşırı derecede takılma oluyor. Bir türlü çözemedim formatta attım yine düzelmedi. Oyunların hepsi orijinal, crack falan da değil, ne önerirsiniz ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuna bir bakın. Olası sorununuz bu gibi.

Evet şimdi denedim ve gerçekten sorun onla alakalı 20 FPS'nin altında değerler ne yapmamı önerirsin?

Merhaba kusura bakmayın yazmayı unuttum. İnternette Türkçe olarak kısa bir araştırma yaptım ama sorunun neden olduğu ve nasıl geçeceği ile ilgili bir şey göremedim. Akşam 6 dan sonra biraz daha detaylı araştırıp yardımcı olmaya çalışacağım.

Merhaba kusura bakmayın yazmayı unuttum. İnternette Türkçe olarak kısa bir araştırma yaptım ama sorunun neden olduğu ve nasıl geçeceği ile ilgili bir şey göremedim. Akşam 6'dan sonra biraz daha detaylı araştırıp yardımcı olmaya çalışacağım.

Tamamdır beklemedeyim çok teşekkür ederim bu arada 😊

Tamamdır beklemedeyim çok teşekkür ederim bu arada 😊

Merhaba, şimdi temiz kafa ile bakınca işlemcinizi yanlış girdiğiniz gördüm (i5 6100 yazmışsınız galiba i3 6100 işlemciniz var).

Sorununuz darboğaz, i3-6100'ün RX570'i beslemesi bayağı zor.
Zaten bu yüzden işlemciye yüklenen oyunlarda takılmalar oluyor. Eski anakart-işlemci-RAM inizi güzel bir fiyata satıp(1200₺-1300₺) yeni nesil bir işlemciye geçmek sizin için güzel olacaktır.

Merhaba, şimdi temiz kafa ile bakınca işlemcinizi yanlış girdiğiniz gördüm (i5 6100 yazmışsınız galiba i3 6100 işlemciniz var).

Sorununuz darboğaz, i3-6100'ün RX570'i beslemesi bayağı zor.
Zaten bu yüzden işlemciye yüklenen oyunlarda takılmalar oluyor. Eski anakart-işlemci-RAM inizi güzel bir fiyata satıp(1200₺-1300₺) yeni nesil bir işlemciye geçmek sizin için güzel olacaktır.

Anladım teşekkür ederim ilgilendiğin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı