RX480 Isınma ve Ses Sorunu

canoo56

Hectopat
Daha fazla  
Msi Rx480 8 GB Ark: Survival Evolved oyununu aşırı donarak çalıştırıyor. FPS'de ani düşüşler oluyor ve ekran kartı elimi yakabilecek derecelere kadar ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerini paylaş?
@canoo56 Kasa yeterince serin havayı içine çekemiyor ve ısının havayı yeterince dışarı atamıyor olabilir. Kasanın kapağını aç ve kasayı havadar bir yere konumlandır. Yere koyarsan daha iyi olur ama havadar olsun. Bu şekilde yapmadan önceki ve sonraki sıcaklık değerlerini kontrol edip paylaş.

Paylaşmasına gerek yok. Elimi yakabilecek kadar diyor bu da kafi. Büyük ihtimal servise yollanmalı. Öncelikle kasanın konumu önemli. Kasa iyi hava alıp rahat hava vermeli. Kasa fanlarınızın ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi edinin. Kasada fanların büyük olması faydanıza. Kasa eskiyse fan değişimine kadar gidebilirsiniz. Kasa içi temizlik yapılmamışsa temizlik yapın tozlar can sıkar. Kasa içi kablolamaya özen gösterin. Kabloları en azından bir tutun. Ekran kartına gelirsek termal macununda sorun olabilir. Dip not: Ben 3 kere hepsi farklı ekran kartı olmak üzere fazla ısınmadan dolayı sizinle aynı olan ekran kartımı servise yolladım.

ARK: Survival Evolved oyunu, tabiri caizse, optimizasyon özürlü bir oyundur. Bu denli bir ekran kartı için oyun çok zorlayıcı olabilir. Günümüzdeki en güçlü ekran kartları bile 1080p 60 FPS'ye ulaşmakta ciddi zorluklar yaşıyorlar. Ekran kartının ısısına gelince, MSI gibi bir markadan böyle bir sorun beklenmez diye düşünüyorum. Sıcaklık değerlerinizi atabilir misiniz? Çünkü bazı insanlar, sıcaklık değerlerini, sırf kendileri için sıcak olduğundan yola çıkarak ekran kartlarının sorunlu olduğunu düşünüyorlar. Halbuki, bu tür değerler ekran kartı için gayet normaldir.

Senin dediğin MSİ gibi bir markada ben 3 defa 90 dereceyi gördüm. Oyunda 5 dakika bile olmadan. O da limit otomatik en fazla 90 olduğu için biraz daha beklesem bilgisayar kendini kapatırdı. Kasam geniş bileşenlerim de iyi. 1 kartımda fan bile dönmüyordu. 4. kartı aldım sıcaklık sorunu yoktu onda da bobin sesi çok rahatsız ettiği için yolladım 17.gün hala serviste. Artık dayanamadım daha dün aradım yetkili kişiyi 1 kelime etmesine izin vermeden ağzının payını verip telefonu yüzüne kapattım onlar topu vatana atıyor vatana sorsam MSİ'yla konuşun diyorlar. Bıktım artık servis no fatura no yazıp iade değişim yapılabilir yazısından. Ben 3 ayda 5 saat oyun oynayamadım. Konuşturmayın beni. Bazıları açık açık ben NVİDİA fan boyuyum bile diyebiliyorken ben teknoloji şans işi lafını aklıma getirerek bir kere bile MSİ'yı hiç bir yerde kötülemedim yine de. Ama böyle bir sorun beklenmez demek de kullanıcıları yanıltmak olur. Arkadaşın sorunu belki başkadır onu bilmem ama benim yaşadığımı bir ben bir de ailem bilir.

Kardeş sen beklenmez diye düşünüyorum diyorsun. Beklenmez demene ramak kalmış ama sana biri bir şey derse senin yan çizeceğin ''düşünüyorum'' lafını oraya ekliyorsun. Ya da tam olarak bir bilgim yok anlamı çıkar o laftan. O zaman da öyle demelisin. Düşünüyorum sanıyorum hissediyorum laflarıyla olmuyor işte. Canlı örnek var işte. Daha da uzatmaya gerek yok uzar gider çok doluyum çünkü. Herkes için hayırlısı..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı