RX480 Isınma ve Ses Sorunu

canoo56

Hectopat
Daha fazla  
Msi Rx480 8 GB Ark: Survival Evolved oyununu aşırı donarak çalıştırıyor. FPS'de ani düşüşler oluyor ve ekran kartı elimi yakabilecek derecelere kadar ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylaşmasına gerek yok. Elimi yakabilecek kadar diyor bu da kafi. Ekran kartına gelirsek termal macununda sorun olabilir.
@Nightswt Eleştirdiğin konuda haklı olsan bile seninde alıntıladığım kısımdaki eleştirilecek sözlerin var.

Dokununca eli yandığı için, sıcaklık değerlerini paylaşmasına gerek yok demişsin. Nereye dokunduğunda? Eğer soğutma bloğuna dokunuyorsa ve eli yanıyorsa, sorun termal macundan kaynaklanamaz. Sorun termal macundan kaynaklansaydı, soğutma bloğu ısınmazdı, yani GPU'daki ısıyı alamazdı yada yeterince alamazdı. Dolayısıyla soğutma bloğu el yakacak sıcaklık derecesine kadar ulaşamazdı. Nereye dokunduğunu bilmiyoruz! Tabii ki ekran kartınun arkasındaki bench plakayı söküp, GPU'nun arkasına "doğrudan" dokunduğunda eli yanıyorsa dediğinde haklısın, ki bench plakayı neden söksün ve ayrıca bench plaka üzerine dokunduğunda da eli o kadar yanmaz, arada boşluk var, GPU teması yok.

Eleştireni eleştirirler! Bana göre tıpkı ben gibi lüzumsuz eleştiride bulundun. Eğer başka birisinin yazdığı mesajda doğrudan "yanlış bilgilendirme" varsa, o yanlışı düzeltecek eleştirilerde bulunmak daha iyi olur.

Lütfen sorunun çözümüne odaklanalım!

Son düzenleme:
Ben konuşmayı zaten noktaladım. Sen daha ne uzatıyosun. Ben sorunu olana yazdım yorumumu. Dedigin gibi ben plaka olarak yorumladım. Öbür konuya gelirsek dediklerim lüzumsuz da değil. Elbet benim gibi düşünenler de vardır unutma bunu. 4 defa ekran kartını peş peşe yolladın mı sen? Her markanın her modelinde sorun olabilir. Soruna odaklanın.

Ekran kartımın 2200 RPM dönüş hızında sıcaklığı 54-57 arası değişiyor kasmalar ondan değil başka bişeyden olduğu kesin arka plakasına elliyordum.Ekran kartını ben 1330 MHZ'ye 8100 diye aldım fakat Wattman da gözüken 1303 2000 bunun nedeni nedir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı