RX480 ve Ryzen 5 2600X darboğaz yapıyor

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta yazmış olduğum işlemci ve ekran kartı birbirlerine darboğaz yapabilir mi? Bir türlü çözemediğim bir kare kare olma sorunu var PC'imde o yüzden soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi şu an şaka gibi olacak ama bir PC masası bir de ben kaldım değişmeyen PC'de işlemci için kule soğutucu aldım dünya para verip işlemci ve ekran kartı için termal macun aldım ekran kartı değiştim RAM değiştim HDD değiştim PC'yi cama yakın yere koydum kasa yı değiştim aklımı kaçırcam vala.

HDMI kullanıyordum monitör değişince DP kablosu aldım ama hala aynı.

Senin çözümünü herhalde biliyorum kardeşim. 1.si burada önceden yazılmış yorumları unut. 2.si o işlemci o ekran kartına fazlasıyla yeter de artar bende şu an Ryzen 5 1600 var RX 480 8 GB var darboğaz olur mu olur hele senin 2600X ile hayli hayli olur. 2600X'in dengi ekran kartı 1070 1660 Ti falandır. Gelelim o ekranın kutucuk kutucuk olmasına MSI Afterburner indirip fotolardaki ayarları adım adım yap düzelir diye umuyorum bende de aynı kutucuklar vardı arada çıkıyordu şu an bir problem yok gibi.
Senin sorunun ekran kartı kardeşim boşa masraf etmişsin o kadar kablo mablo.

Dosya Ekleri

• ehehe2.jpg
    ehehe2.jpg
    313,5 KB · Görüntüleme: 47
  • ehehe3.jpg
    ehehe3.jpg
    315,2 KB · Görüntüleme: 35
  • ehehe4.jpg
    ehehe4.jpg
    335,4 KB · Görüntüleme: 33
Senin çözümünü herhalde biliyorum kardeşim. 1.si burada önceden yazılmış yorumları unut. 2.si o işlemci o ekran kartına fazlasıyla yeter de artar bende şu an Ryzen 5 1600 var RX 480 8 GB var darboğaz olur mu olur hele senin 2600X ile hayli hayli olur. 2600X'in dengi ekran kartı 1070 1660 Ti falandır. Gelelim o ekranın kutucuk kutucuk olmasına MSI Afterburner indirip fotolardaki ayarları adım adım yap düzelir diye umuyorum bende de aynı kutucuklar vardı arada çıkıyordu şu an bir problem yok gibi.
Senin sorunun ekran kartı kardeşim boşa masraf etmişsin o kadar kablo mablo.

Hocam yalnız ben ekran kartını da değiştirdim önceden Gigabyte RX570 4 GB 256 Bit vardı onda da oluyordu aynı sorun gittim MSI Gaming X RX470 8 GB 256 Bit aldım sorun hala var ve işin komik tarafı eski ekran kartını sattım adamla irtibata geçtim adam RDR2'yi oynuyormuş hiç sorun olmadı şimdiye dek dedi.

Hocam yalnız ben ekran kartını da değiştirdim önceden Gigabyte RX570 4 GB 256 Bit vardı onda da oluyordu aynı sorun gittim MSI Gaming X RX470 8 GB 256 Bit aldım sorun hala var ve işin komik tarafı eski ekran kartını sattım adamla irtibata geçtim adam RDR2'yi oynuyormuş hiç sorun olmadı şimdiye dek dedi.
Hmm çok garip o zaman :) Elektrik voltajda mı sıkıntı var acaba evin anlamadım ki. Bende de çıkıyor öyle kutucuklar ama mhzleriyle çok oynayınca yapıyor diye kaldı aklımda ne desem bilemedim :)

HMM çok garip o zaman :) elektrik voltajda mı sıkıntı var acaba evin anlamadım ki. Bende de çıkıyor öyle kutucuklar ama mhzleriyle çok oynayınca yapıyor diye kaldı aklımda ne desem bilemedim :)

Dediğiniz yöntemi de yine eve gidince deneyeceğim artık her şeyi deniyorum zaten bu arada akım koruma priz de aldım elektrikseldir belki diye ama çıldırıcam vallahi hocam 10.727 TL para harcamışım PC'ye sırf bu sorun yüzünden ya ama düzelmiyor bir türlü.

Dediğiniz yöntemi de yine eve gidince deneyeceğim artık her şeyi deniyorum zaten bu arada akım koruma priz de aldım elektrikseldir belki diye ama çıldırıcam vallahi hocam 10.727 TL para harcamışım PC'ye sırf bu sorun yüzünden ya ama düzelmiyor bir türlü.
Her zaman mı var bu kutucuklar yoksa çok zorlanınca mı çıkıyor? Bu dediğiniz ekran kartlarını hep aynı anakart üzerinde mi kullandınız? Anakart modeli markası nedir bi de onu sorayım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı