RX480 ve Ryzen 5 2600X darboğaz yapıyor

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta yazmış olduğum işlemci ve ekran kartı birbirlerine darboğaz yapabilir mi? Bir türlü çözemediğim bir kare kare olma sorunu var PC'imde o yüzden soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
13 Nisan 2017 tarihinde bir eleman aynı sıkıntıdan muzdaripmiş. RX 470 Sistem Ekranda Renkli Kare Kutucuk Sorunu ve Mavi Ekran - Technopat Sosyal Ekran kartını değiştirince düzelmiş acaba siz 3 farklı problemli ekran kartı mı aldınız :D 2.el miydi bunlar sıfır mı? Son sayfalarda RX 580 sahibi bir kişi aynı sorunu aldığını belirtmiş. Bu RX serisi adamı katil yapar. Zannımca bu AMD'nin driverlarının overclock mhzleri sıcaklık fan ilişkileri fabrika ayarları çok yanlış ve saçma ekran kartları kafayı yiyor.

PSU olarak ne kullanıyorsunuz? Değerleri nelerdir? Farklı PSU denediniz mi?

600W 80 Plus Bronze PSU vardı High Power'in değiştim sorun belki ondandır diye şu an 620W Seasonic 80 Plus Bronze yarı modüler var.
13 Nisan 2017 tarihinde bir eleman aynı sıkıntıdan muzdaripmiş. RX 470 Sistem Ekranda Renkli Kare Kutucuk Sorunu ve Mavi Ekran - Technopat Sosyal ekran kartını değiştirince düzelmiş acaba siz 3 farklı problemli ekran kartı mı aldınız :D 2.el miydi bunlar sıfır mı?

Bende ki bu şansla öyle olma ihtimali var ama anakartın onboardında yaşadım sorunu çok saçma bir şekilde :D.

600W 80 Plus Bronze PSU vardı High Power'in değiştim sorun belki ondandır diye şu an 620W Seasonic 80 Plus Bronze yarı modüler var.

Bende ki bu şansla öyle olma ihtimali var ama anakartın onboardında yaşadım sorunu çok saçma bir şekilde :D.
Bütün parçalar sıfırsa ve onboardda aldıysan bu hatayı o zaman anakart problemli kral :)

Hocam son çare balta ile PC'ye girmek galiba PC yüzünden cinnet geçireceğim yoksa :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD bu sorunun nedenlerini açıklamış google çeviriden biraz yardım alarak nedenini gene bir şekilde anlayabilirsin kardeşim :) bi bak derim. Bu hatayı bazen ben de almış biri olarak izliyeceğim ben de.

Geri
Yukarı