RX550 2 GB ve 4 GB Farkı

2 GB ve 4 GB farkını açıklamaya geldim.
VRAM (video RAM) ekran kartların çok önemli bir yere sahip, özellikle yüksek sistem isteyen oyunlarda.
Örnek: 2 kartda GTA 5'te aynı FPS'i verir, çünkü GTA 5 en fazla 1700GB VRAM yiyor.
Ama Far Cry 6 gibi oyunlarda VRAM yetmezliğinden oyun durmadan drop yiyebilir veya yetmediği yerlerde RAM'den alarak Drop'u yok eder ama FPS yeri öpebilir.
Kısaca imkanınız varsa her zaman 4 GB seçin, yakında minimum 6 GB olacak çünkü.

Oynayacağım oyunları da belirteyim.
Valorant
The Long Dark
CS
Assassin's Creed Origins
Moto GP 2020
Microsoft Flight Simulator
Jedi Fallen Order
Football Manager
Battlefront 2
ETS 2
Battlefield 5
HOI4
Forza Horizon
FIFA

Oynayacağım oyunları da belirteyim.
Valorant
The Long Dark
CS
Assassin's Creed Origins
Moto GP 2020
Microsoft Flight Simulator
Jedi Fallen Order
Football Manager
Battlefront 2
ETS 2
Battlefield 5
HOI4
Forza Horizon
FIFA
Hocam zorunda kalmadıkça Rx550 almayın. Ama siz diyorsunuz ki ben sıfır alacağım ve bütçem 1000 lira aldı o zaman 2 GB olanı alın. Ha arkadaşın bahsettiği fark RX5500 4GB ve RX5500 8 GB rasındaki fark kadar bariz olmaz diye tahmin ediyorum kullnmadığım için iddialı değilim ama testleri vardır. Ha ben bütçeyi biraz daha arttırırım 1600'lere çıkarım derseniz Rx560 bakın geçenlerde vardı bu fiyatlara bitmiştir kalmamıştır bilmiyorum link bulursam atarım siz 1600'lere çıkarım derseniz.

Hocam zorunda kalmadıkça RX550 almayın. Ama siz diyorsunuz ki ben sıfır alacağım ve bütçem 1000 lira aldı o zaman 2 GB olanı alın. Ha arkadaşın bahsettiği fark RX5500 4 GB ve RX5500 8 GB rasındaki fark kadar bariz olmaz diye tahmin ediyorum kullnmadığım için iddialı değilim ama testleri vardır. Ha ben bütçeyi biraz daha arttırırım 1600'lere çıkarım derseniz RX560 bakın geçenlerde vardı bu fiyatlara bitmiştir kalmamıştır bilmiyorum link bulursam atarım siz 1600'lere çıkarım derseniz.

2300'e Sapphire 4 GB var RX560 başka bulamadım daha uygununu bulursanız atarsanız çok iyi olur.
Var mı güzel linkiniz :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı