RX550 alınır mı?

1kedi7beni

Centipat
Daha fazla  
Aslında bilgisayarımdan memnundum ve yükseltmek gibi bir planım yoktu ancak geçenlerde ekran kartlarına bakarken bulunduğum şehirde gerçekten temiz kullanılmış bir 2 GB RX550 MSI çift fanlı versiyonuna denk geldim. Benim sistemim APU olduğu için ve RAM'im düşük olduğu içi bilgisayarı rahatlatmak için bu kartı almayı düşündüm sahibi ile. Ok yakın mesafedeyiz ve fiyatı oldukça uygundu. 300watt ile sorunsuz kullandığından ve GTX 480-560 gibi eski kartlara nazaran daha stabil çalıştığından bahsetti. Bende tam kafaya koydum ve almaya karar verdim tabii öncesinde sizlere sorarak. Bırakacağım sistem özelliklerinde bu kart sorun çıkarır mı?

İşlemci: AMD Athlon 3000G 3.5 GHz 2fiziksel 2sanal çekirdek.
RAM: 4+4 GB HyperX Fury 2666MHz.
Anakart: ASUS A320 m-r
PSU: 300watt.

Aslında bilgisayarımdan memnundum ve yükseltmek gibi bir planım yoktu ancak geçenlerde ekran kartlarına bakarken bulunduğum şehirde gerçekten temiz kullanılmış bir 2 GB RX550 MSI çift fanlı versiyonuna denk geldim. Benim sistemim APU olduğu için ve RAM'im düşük olduğu içi bilgisayarı rahatlatmak için bu kartı almayı düşündüm sahibi ile. Ok yakın mesafedeyiz ve fiyatı oldukça uygundu. 300watt ile sorunsuz kullandığından ve GTX 480-560 gibi eski kartlara nazaran daha stabil çalıştığından bahsetti. Bende tam kafaya koydum ve almaya karar verdim tabii öncesinde sizlere sorarak. Bırakacağım sistem özelliklerinde bu kart sorun çıkarır mı?

İşlemci: AMD Athlon 3000G 3.5 GHz 2fiziksel 2sanal çekirdek.
RAM: 4+4 GB HyperX Fury 2666MHz.
Anakart: ASUS A320 m-r
PSU: 300watt.
Performansta aşırı bir artış olacağını sanmıyorum.

Performansta aşırı bir artış olacağını sanmıyorum.

Aşırı bir beklentim yok açıkçası sadece işlemci ağırlıklı oyunlar yerine ekran kartı nı da etkiliyecek oyunklar oynamak istiyorum örneğin Mortal Kombat X oyununu 1080p düşük grafiklerde 30FPS oynamak yerine orta grafiklerde 45-50 FPS olarak oynamak istiyorum.

Dediğiniz gibi apunun ram kullanımını azaltmak için alınabilir performans olarak çok büyük değişiklik olmaz muhtemelen, pazarlık varsa değerlendirilebilir.

Aşırı bir beklentim yok açıkçası sadece işlemci ağırlıklı oyunlar yerine ekran kartı nı da etkiliyecek oyunklar oynamak istiyorum örneğin Mortal Kombat X oyununu 1080p düşük grafiklerde 30FPS oynamak yerine orta grafiklerde 45-50 FPS olarak oynamak istiyorum.
İşlemciye takviye yapın.

Dediğiniz gibi APU'nun RAM kullanımını azaltmak için alınabilir performans olarak çok büyük değişiklik olmaz muhtemelen, pazarlık varsa değerlendirilebilir.

Yaz aylarında işlemci değil de çok az dahi ekran kartına ağırlaşan bir oun oynamayı denesem eğer 1GB sistem 1GB Windows 10 ve 2 GB ekran kartı kullanılıyor. Bana kalan 4 GB'ın ise en fazla 3GBını oyun kullanabiliyor ve tüm bunlar yapıldığında sıcaklık değerlerinin yanı sıra aşırı derecede anlık FPS düşüşleri yaşıyorum.

Ayrıca anakart 2 slotlu olduğu için RAM takviyesi yapamıyorum ve RAM'lerimi satıp daha üst bir şeyler almak istersem çok zararda oluyorum bu sebeple galiba alacağım ve işlemci takviyesi de düşünmüyorup APU olduktan sonra istediği kadar üst düzey işlemci olsun dediğim sorunları yaşıyorum yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı