loyalvolcano

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB (4x2)
SSD veya HDD modeli
1 TB Hdd
Ekran kartı
Rx550 4GB
Anakart
Ga-970a-d3
İşlemci
Phenom x4 965
Merhaba. Bilgisayarımı her gün sıkıntısız açıyordum. Bugün eve geldim ve her zamanki gibi açmayı denedim ve "no signal" hatasıyla karşılaştım. Önceden de yaşadığım için dert etmeyip çözümleri denedim ama olmadı. Bildiğim her şeyi denedim(RAM çıkarıp takma, toz silme, BIOS pili çıkarıp takma, kabloları çıkarıp takma vb.) Ama sorunum çözülmedi. Başka çözüm yolları var mı?

?

Son düzenleme:
Merhaba. Bilgisayarımı her gün sıkıntısız açıyordum. Bugün eve geldim ve her zamanki gibi açmayı denedim ve "no signal" hatasıyla karşılaştım. Önceden de yaşadığım için dert etmeyip çözümleri denedim ama olmadı. Bildiğim her şeyi denedim(RAM çıkarıp takma, toz silme, BIOS pili çıkarıp takma, kabloları çıkarıp takma vb.) Ama sorunum çözülmedi. Başka çözüm yolları var mı?

Onboard olarak çalıştırmayı deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını devre dışı bırakıp bilgisayarı işlemci üzerinden açmak anlamına geliyor.

Her şeyi denedim fakat olmadı. Bir de ekran kartını monitöre bağlayan kabloya bakayım dedim. Dönüştürücüye(ekran karti HDMI ama monitör VGA olduğu için kullanıyorum) bağlı olan kısımda kablonun bir kısmı böyle gözüküyor. Sorun burada olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG20230415123736_01.jpg
    IMG20230415123736_01.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 17
Her şeyi denedim fakat olmadı. Bir de ekran kartını monitöre bağlayan kabloya bakayım dedim. Dönüştürücüye(ekran karti HDMI ama monitör VGA olduğu için kullanıyorum) bağlı olan kısımda kablonun bir kısmı böyle gözüküyor. Sorun burada olabilir mi?

Kablo arızalanmış olabilir farklı bir VGA ile deneyip geri dönüş yapar mısınız?

Merhaba. Kısa süre önce yeni bilgisayar aldım. VGA kablom vardı ve ekran kartı HDMI olduğu için dönüştürücü (1 yıllık) kullanıyordum. Bir ara bilgisayarı açayım dedim "cable not detected" dedi. Bu hatayı birkaç kez almıştım ve dönüştürücünün VGA'ya bağlandığı kısımla oynayınca düzeliyordu. Ama artık hiç düzelmedi. Olay şu: Eski küçük bir laptopu VGA kablosu ile benim monitöre aktarabilirken, aynı kabloyu dönüştürücü ile ekran kartına ve direk anakarta takınca "cable not detected" diyor. Sebebi ne olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı