RX550 sistemde Valorant kasıyor

RAM konusunda hak veriorum RAM'im eski onu değiştireceğim DDR4 3200MHz yapmayı dusnuyorum 16 ya yükselteceğim Dual channel DDR3 çok geri kalıyor.

Bu sistemin performansını sana örnek olarak veriyorum. İşlemcisi seninkinden taş çatlasın %10 daha fazla performans versin. Ekran kartına ise takılma RX 550 de bol bol FPS çizecek bir ekran kartı, üzerine RTX 2060'da taksan o FPS aynı olur Valorant'ta, neyse burayı geçiyorum bir sorun varsa sorarsın.

Sisteminde 2x8 GB 2400Mhz RAM'ler kullanmış bu en önemli fark sana kıyasla. İşletim sisteminin halini, kurulu programları, virüs olup olmamasını bilmediğim için o kısmı sana bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu sahibi diğer oyunlarda sorun yaşamadığını söyledi. Zaten benzer bir sistem bende de vardı oyun droptan oynanmıyordu.
Önceden açtığım konu.
Bu sorun hala mı devam ediyor bu arada? Bir anda 15-20 FPS'lere çakılma falan ne bileyim yani 🤔 böyle genel bir problem olsa global olarak bu sorunun yaygınlaşıp e-spor düzeyinde ses getirmesi gerekiyordu ki böyle bir şey yok ortada, şimdi bahsi geçen işlemci modeli eski diye de kesin bir çıkarımda da bulunmak istemiyorum ancak bu sorun(ların) temel sebebinin nereden kaynaklandığını bilmemekle beraber kişisel bilgisayarınızla alakalı olabileceğini düşünüyorum..

Bu sorun hala mı devam ediyor bu arada? Bir anda 15-20 FPS'lere çakılma falan ne bileyim yani 🤔 böyle genel bir problem olsa global olarak bu sorunun yaygınlaşıp e-spor düzeyinde ses getirmesi gerekiyordu ki böyle bir şey yok ortada, şimdi bahsi geçen işlemci modeli eski diye de kesin bir nedende bulunmak da istemiyorum ancak bu sorun(ların) temel sebebinin nereden kaynaklandığını bilmemekle beraber kişisel bilgisayarınızla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

O sistemi sattım. Ama çoğu arkadaşım da aynı sorunla karşılaşıyordu. Oyun FPS düşüren güncellemeyi almadan önce FX 4100 ve GT 420 ile 70 80 FPS civarı veriyordu.
Twitter'da bile çok döndü bu olay.

O sistemi sattım. Ama çoğu arkadaşım da aynı sorunla karşılaşıyordu. Oyun FPS düşüren güncellemeyi almadan önce FX 4100 ve GT 420 ile 70 80 FPS civarı veriyordu.
Twitter'da bile çok döndü bu olay.

O dediğin güncelleme DX 11 altının desteğinin kesildiği zaman mı?

Bu sorun hala mı devam ediyor bu arada? Bir anda 15-20 FPS'lere çakılma falan ne bileyim yani 🤔 böyle genel bir problem olsa global olarak bu sorunun yaygınlaşıp e-spor düzeyinde ses getirmesi gerekiyordu ki böyle bir şey yok ortada, şimdi bahsi geçen işlemci modeli eski diye de kesin bir çıkarımda da bulunmak istemiyorum ancak bu sorun(ların) temel sebebinin nereden kaynaklandığını bilmemekle beraber kişisel bilgisayarınızla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

Hocam o zaman AMD R3 1200 AF RX560 16 GB RAM'li PC'si olan arkadaşım da Valorant'ı hayvan gibi droplu oynuyor bu sistemde sizce normal mi arkadaşım wticher 3'ü Custom ayarlarda akıcı oynuyor.

Ne güncellemesi olduğunu tam hatırlamıyorum. Ama nisanda falan gelmiş olması lazım.

Ben Valorant'a Haziran ayında başladım. Aynı işlemci, farkı soğutucular ve farklı ekran kartları kullandım bu sürede. Öncesinde gelmiş büyük güncellemeler için kesin konuşamam ama bu 7 ayda ne olup ne bittiğini, insanların "ya son güncelleme çok bozdu" lafının boş olduğunu biliyorum.

Oyunun işlemciye ve RAM'lere performansı direkt bağlı ekran kartına neredeyse hiç ihtiyaç duymuyor hani dedin ya grafikleri kötü diye tam da bu olay. Chrome açarım FPS düşer, video kaydederim FPS düşer, işlemcinin frekansı sıcaklıktan düşer yine FPS düşüş yaşar. RAM hızını 3200Mhz'den 3733Mhz'e OC yaparım FPS %10'dan fazla artar. Oyun tam olarak bu. Ben arka planda sıfır uygulama, işlemci ve RAM'ler en ideal halde oynuyorum performansı mükemmel hatta aynı işlemciyi kullananlardan bile daha yüksek.

Ben de Valorant oynayanlara bunu öneriyorum donanımları kötü olsa bile onu en iyi haline getirebilirler ufak masraflarla ve bilgisayar yazılımsal açıdan temiz olup tüm odağını bu oyuna verirse performans sorunu yaşamazlar.

Hocam o zaman AMD R3 1200 AF RX560 16 GB RAM'li PC'si olan arkadaşım da Valorant'ı hayvan gibi droplu oynuyor bu sistemde sizce normal mi arkadaşım wticher 3'ü Custom ayarlarda akıcı oynuyor.

Ryzen 3600 ile drop giriyor diyen de var. Dediğim gibi işletim sistemini ve donanımını ne kadar doğru kullandığınla alakalı.

@RETGEX şu kaydı 6 gün önce almış birisi Ryzen 1200 ile RX 550 kullanıyor. Bir drop veya sorun göremedim. Sistem bilgisini imzasına yazmış. Oyunda bir sorun olsa bu videoda da hissederdik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Ben Valorant'a haziran ayında başladım. Aynı işlemci, farkı soğutucular ve farklı ekran kartları kullandım bu sürede. Öncesinde gelmiş büyük güncellemeler için kesin konuşamam ama bu 7 ayda ne olup ne bittiğini, insanların "ya son güncelleme çok bozdu" lafının boş olduğunu biliyorum.

Oyunun işlemciye ve RAM'lere performansı direkt bağlı ekran kartına neredeyse hiç ihtiyaç duymuyor hani dedin ya grafikleri kötü diye tam da bu olay. Chrome açarım FPS düşer, video kaydederim FPS düşer, işlemcinin frekansı sıcaklıktan düşer yine FPS düşüş yaşar. RAM hızını 3200MHz'den 3733MHz'e OC yaparım FPS %10'dan fazla artar. Oyun tam olarak bu. Ben arka planda sıfır uygulama, işlemci ve RAM'ler en ideal halde oynuyorum performansı mükemmel hatta aynı işlemciyi kullananlardan bile daha yüksek.

Ben de Valorant oynayanlara bunu öneriyorum donanımları kötü olsa bile onu en iyi haline getirebilirler ufak masraflarla ve bilgisayar yazılımsal açıdan temiz olup tüm odağını bu oyuna verirse performans sorunu yaşamazlar.

Ryzen 3600 ile drop giriyor diyen de var. Dediğim gibi işletim sistemini ve donanımını ne kadar doğru kullandığınla alakalı.

@RETGEX şu kaydı 6 gün önce almış birisi Ryzen 1200 ile RX 550 kullanıyor. Bir drop veya sorun göremedim. Sistem bilgisini imzasına yazmış. Oyunda bir sorun olsa bu videoda da hissederdik.

Hocam vallahi anlayamadım ben 50 alırken o nasıl 150 alıor gerçekten çok saçma işlemcimde ona yakın bir işlemci zaten benmi bir şeyler yanlış yapıyorrum anlamadım.

Geri
Yukarı