RX550 ve anakart uyumu & işlemci önerisi

Arda191

Centipat
Daha fazla  
Selam, ben şu dönemde RX550 ve Intel i3 12100F almayı düşünüyordum ancak i5 3470'in RX550 ile uyumunu çok duydum ve sormak istedim. Ayrıca bende AMD FX 4300 Quadro var ve darboğazına falan baktığım site de darboğaz gösteriyor(ki bütün işlemcilerde bile gösteriyor) ancak bu şöyle bir gösterme. Valorant da %70 ekran kartı, %100 işlemci diyor ki Valorant işlemci oyunu bu yüzden FPS kaybı yaşar mıyım bilmiyorum.

Neyse 2-3 saatlik bir araştırma ve ön izleme sonucu işlemci değiştirmeyip, ekran kartı değiştirmeyi ya da işlemci olarak 3470i alıp RX550 ile kullanma fikrindeyim. Ancak bu istediklerim ana kartım ile uyumlu mu? Nasıl öğrenebilirim? M5A78L-M LX3 kullanıyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.

GTA 5 ve Valorant gibi temel oyunları oynayacağım da işlemci kullanımında ki FPS'i, grafik kartı kullanımında ki FPS'i vb. detaylı detaylı SS alıp inceledim ve mantıklı geldi, yani işlemci GTA 5 de %70 kullansa ne olur sanki, GTA 5 ekran kartı oyunu fikrindeyim, fikirlerinizi bekliyorum.

Uyumluluktan kastınız darboğaz ise, i5 3470 ile GTX 1650'ye kadar çıkabilirsiniz, bir sorun olmaz.

Anakart modelinizi hiç görmedim, bir kere o anakarta Intel işlemci takamazsınzız, H61 anakart alıp i5 3470'i anca öyle takabilirsiniz.

O anakart AMD işlemciler için. Intel takamazsınız maalesef. 1500-2000 lira gibi bir fiyata Kyria hocamın da dediği gibi H61 anakart alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı