RX5500 XT Assetto Corsa çok kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
RAM
Kingston HyperX Fury DDR4 RGB 3200MHz CL16 (8+8)
Ekran kartı
XFX Radeon RX5500 XT 8GB
Anakart
Asus TUF B550 Plus Wi-Fi II
İşlemci
AMD Ryzen 3600 4.2GHz + Cougar Helor 360 Sıvı Sğtm
Şu sistemde oyunu rahat oynatması lazım. Anlamıyorum deli gibi kasıyor. Content Manager kullanıyorum. Sunuculara girmesem bile yapay zekalı trafikte oyunun içinden geçiliyor resmen. FPS yerlerde 30-40 FPS oynuyorum. Ayarları en düsüğe en yükseğe alıyorum aynı. Aynı problem ETS 2'de de yaşanıyor. Full grafikte oynayabilmem lazım. Gündüz Max 60-70 gece 40 FPS. Diğer oyunlarda RDR2, GTAV, 60'ın üstünde FPS'ler alıyorum.

Diğer oyunlarda da sorun var demiştin, bileşenlerin kullanımlarında bi gariplik var mı? Mesela ekran kartı maksimum TDP'sinde çalışabiliyor mu?
diğer oyunlarda sorun yok. gta v ultra ayarlarda 80 fpsleri rahat görüyorum msaa vs. açık. rdr'de yüksek ultra ayarlar karışık 60fps sabit alıyorum yer yer 55'lere iniyor o da zaten normal rdr gibi bir oyun için :D fps düşüklüğü bir tek assetto corsa ve ets2'de oluyor.

Uzun uğraşlar sonucu işlemci ve ekran kartı overclock-undervolt gibi farklı deneyler de yapsak, ne Assetto Corsa'da ne de ETS 2'de FPS artışı gözlemleyemedik. GTA 5'te, Cinebench R23 testinde, Furmark testinde değerler olması gerektiği gibi. Sorunun donanımsal olmadığını düşünüyoruz. Konuyu inceleyen ve aynı sorunları yaşayan varsa, biz bi çözüm yolu bulamadık maalesef ve oyunlarla alakalı driver sorunu olabileceğini düşünüyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı