RX5500XT R5 3600 sistem Warzone-BF5 FPS düşmesi

rayNN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir sistem topladım fakat farklı oyunlarda bir sıkıntı yokken Battlefield 5 ve Warzone oyunlarında drop yiyorum. Bilgisayar RX 5500 XT.
R5-3600
8 GB RAM şeklinde.
R6, RDR2 gibi oyunları kasmadan oynuyorum fakat bu 2 oyunda oynarken BF5 de 80-90 FPS alırken Warzone'da 90-120 arası alırken nedense droplanma oluyor anlık donmalar yaşıyorum. YouTube üzerinden sistemimin gameplay testlerine baktım gayet akıcı bir şekilde oynuyorlardı sizce nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni bir sistem topladım fakat farklı oyunlarda bir sıkıntı yokken Battlefield 5 ve Warzone oyunlarında drop yiyorum. Bilgisayar RX 5500 XT.
R5-3600
8 GB RAM şeklinde.
R6, RDR2 gibi oyunları kasmadan oynuyorum fakat bu 2 oyunda oynarken BF5 de 80-90 FPS alırken Warzone'da 90-120 arası alırken nedense droplanma oluyor anlık donmalar yaşıyorum. YouTube üzerinden sistemimin gameplay testlerine baktım gayet akıcı bir şekilde oynuyorlardı sizce nedeni ne olabilir?
Hocam driver güncel mi?
HDD'ye mi kurdunuz?
Oyunu ne zaman yüklediniz?
Bir de uygun bulursanız benim bir sorum olacaktı. Kayıt yapınca Loading Screen de kalıyor sebebi ne olabilir acaba?

Aynı sorundan müzdaribim. ASUS'un Dual 8 GB modeline sahibim, izlediğim benchmarklarla benim aldığım değerlerin alakası yok. İşlemci kısmında i3 10100F kullanıyorum. AMD'nin güncellemelerinden kaynaklandığını düşünüyorum bu sorunun, başka açıklaması olamaz.

En kısa zamanda yükselteceğim o zaman teşekkürler.

8 GB RAM yeterli olmuyor maalesef. Özellikle Warzone için 16 GB RAM şart dostum. Warzone 12 gba yakın RAM kullanan bir oyun.
Hocam driver güncel mi?
HDD'ye mi kurdunuz?
Oyunu ne zaman yüklediniz?
Bir de uygun bulursanız benim bir sorum olacaktı. Kayıt yapınca loading screen de kalıyor sebebi ne olabilir acaba?

Driver güncel.
SSD'de yer olmadığı için HDD kurulu
1 ay oldu oyunu yükleyeli.
Çözümünü bilmiyorum ama telefondan kayıt olup bilgisayardan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
Arkadaşlar sorunu çözdüm corsairvengance 8 GB 3000MHz RAM kullanıyordum biod üzerinden girip baktım RAM'i 2100 MHz de kullanıyormuş 3000MHz'ye çektim şu an 0 drop 0 kasma.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı