RX5500XT Türkiye'de satışa sunuldu

Olamıyoruz, RX580 undervolt yapsan bile 95-105W güç tüketiminin yanı sıra 55-60 derecede çalışmıyor.
Valla Bende RX 580 Strix var. Millet Nitro+ iyi diye atlayıp alıyor 70 derecede kullanıyor. Benim Strix yüzde 49 fan hızında 58 dereceyi geçmiyor. Tek eksik yani yaklaşık 210-220W güç çekiyor. Undervolt yapsam fan döndermez kart. Ayrıca testte kart 100W civarı kullansa da teknik verilerinde 130W diyor. RX 580 undervolt ile 140-150W civarına düşülülebilir. Bu sebeple de hiçbir manası yok bu 5500XT'nin. Tek avantajı yeni bir mimari ve 7nm. Fiyatlar 1700 civarı kalırsa kimsenin alacağını sanmıyorum.

RX 580'lere ufak bir OC ve undervolt yapılarak eski mimari bir 5500XT sahibi olabiliyoruz. Fiyatlar 1300 bandına düşmeden almak aşırı saçma.
Allah rızası için biri çıkıp da şu undervolt yapmayı videolu, detaylı falan bir anlatsa keşke de zerre kadar bilgisi olmayanlar da nasiplense.
Üstte belirttim sebebini. Firma yetkilisi falansınız sanırım.
Kötülediğiniz bir şeyi savunan birileri çıkınca illa yandaşı olmak zorunda değil mi?

Allah rızası için biri çıkıp da şu undervolt yapmayı videolu, detaylı falan bir anlatsa keşke de zerre kadar bilgisi olmayanlar da nasiplense.
Youtube'de sayısız video varken böyle bir yorum yapmanız ilginç. MSI Afterburner üzerinden stabil değer yakalanana kadar voltajı düşüneceksin. Bunda zor olan ne var?
Ayrıca 50TL-100TL kâr edeceğiz diye Armor, Dual, Pulse gibi modeller alıp undervolt rehberi arayacağınıza Nitro+, Strix gibi düzgün modeller alın gerek kalmasın. Benim bir kere Dual'dan ağzım yandı sizinki de yanmasın.

Nvidia'nın GTX 1660 Super modeline karşı çıkan bu ekran kartının 1400-1700 arasında olması, onu rakibine karşı avantajlı durumuna sokmuşa gibi gözüküyor. Yeni 2020 sürücüsü ile çok daha zevkli bir deneyim yaşatabilir.
1650 Super'e karşı çıkarıldı diye biliyorum zaten 8 GB modeli onunla yarışıyor ve F/P olarak RX 590'ın bile geresinde.

Burada yanlış yazılmış, XT olacak.

1576301458125.png

Yeni nesil giriş seviyesi segmenti olarak nitelendirilebilecek bir kart için gereksiz pahalı. Bu fiyata daha performanslı geforce 1660, hatta indirim denk getirebilirseniz 1660 süper bulabilirsiniz.

Hey Allahım şu rezalete bak. Hâlâ bu firmayı savunan arkadaşlar var şu forumda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı