RX570 4 GB alınır mı?

Daha ucuz olabilir ama 6400 RX 570'den 1tık daha kötü.

Neye göre bu yorumu yaptınız bilmiyorum ama sadece oyunlardaki FPS değerine göre neredeyse aynılar. 6400'ün MHz değerleri daha yüksek aynı şekilde 1 yılını doldurmamış bir kart varken 5 yıl önce çıkan bir kartı almak akıl karı değil. Bir de RX 6400 yeni teknolojileri çalıştırabilirken RX 570 için aynı şeyi söyleyemeyiz. Sıcaklık değerleri modelden modele değişir tabii fakat RX 6400 modelleri genelde daha serin çalışıyor.

Neye göre bu yorumu yaptınız bilmiyorum ama sadece oyunlardaki FPS değerine göre neredeyse aynılar. 6400'ün MHz değerleri daha yüksek aynı şekilde 1 yılını doldurmamış bir kart varken 5 yıl önce çıkan bir kartı almak akıl karı değil. Bir de RX 6400 yeni teknolojileri çalıştırabilirken RX 570 için aynı şeyi söyleyemeyiz. Sıcaklık değerleri modelden modele değişir tabii fakat RX 6400 modelleri genelde daha serin çalışıyor.

PCI 3.0 performansında RX 6500 XT bile anca RX 570 performansı verebiliyor. RX 6400 çok geride bu konuda ayrıca video kayıt alırken berbat performans göstermesi gibi eksileri de var.

Arkadaşlar ne yapmalıyım 3K bütçe sıfır işlemci değişsem bana akıl verin.

İşlemci yükseltseniz ekran kartı düşük kalacak. Bu bütçede alacağınız her ekran kartını besler işlemciniz zaten. Şahsen ben bütçeyi arttırınca elimdeki sistemi satıp direkt sistem yenilemeye giderdim. Zaten bu bütçede alacağınız ekran kartı ile 1030 arasında fiyatına değecek bir fark olmayacaktır. Tabii bütçe arttırmayı düşünmüyorsanız ikinci elde RX 6500XTlere bakın veya illa 0 düşünüyorsanız RX 6400 alıp geçin.

Geri
Yukarı