RX570 4 GB vs Palit GTX1650 GP OC

MutanT_T

Decapat
Daha fazla  
İkisi arasında çok kararsız kaldım. Mesela RX570'de 100 FPS 70-75 derece sıcaklık oluyorken GTX1650'de ise 80 FPS 60-65 derece sıcaklık oluyor.

480 GB'lık SSD ile değiştireceğim
1650 Super ile değiştirme şansım yok belki 2 sene sonra falan olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neye göre 1650 öneriyor arkadaşlar bilemiyorum ama izlediğim testlere göre 570 daha performanslı.

GTX1650 1050 Ti'ın yenilenmiş hali gibi bir şey bir de GTX1650 GDDR6 versiyonu var ama oda GDDR5 GTX1650'den 5-10 FPS fazla anca verebiliyor RX570 her türlü eziyor.

Keşke ama bütçem yeterli değil...

Ama o fiyat farkına kesinlikle değer. :D Güç tüketimi daha düşük ve OC ile 1660 kadar olmasının yanında sorun çıkarma ihtimali falan yani driver olarak daha düşük ki kullanıcı sayısı daha fazla olmasına rağmen şikayetçi sayısının daha düşük olması da bunu doğruluyor + 2. elde ölü fiyata satmamış olursun + CUDA ki render programlarında falan karşılaştırılamayacak seviyede olabilir + nvenc de yayın gibi konularda çok işe yarıyor + bazı NVIDIA teknolojileri falan işte ve çok daha güçlü zaten o yüzden hazır bir sisteme bu kadar para vermişken biraz daha koyup böyle bir yükseltme çok mantıklı. NVIDIA teknolojileri ve artıları falan çok önemli değilse ve OC falan yapmayacaksan zaten RX 570, düz 1650'den daha güçlü bir kart ama 2. elde eğer çok şanslı değilsen, ölü fiyata satman gerekebilir. Bir de şu sanırım Refresh 1650 modelleri vardı sanırım yani 1650S değil ama yeni bellekler falan onlar ise RX 570'e benzer performanstaydı sanırım.

Aga ben pişmanım AMD aldığımdan dolayı. Bütçem yetmediği için RX 560 aldım keşke GT 1030 alsaymışım çekmediğim kalmadı. Daha geçen sürücüsünü yükledim CS:GO'da normalde kendi ayarlarımda 150 FPS vermesi gerekiyordu fakat son 1 aydır 60 falan ve format atıp sorunsuz sürücü kurdum düzeldi. Format atmak işkence.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı