Çözüldü RX570 Çözünürlük problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tosun-1980

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler. Birkaç aydır bir problemim var. Monitörüm 1440x900P olmasına rağmen 1050P ve 1080P çözünürlük görüyorum. Ekran kartı RX570. Örneğin bir oyun kuruyorum oyunun sesi var ama görüntüsü yok. Çünkü oyun 1080P desteklediğini sanıyor. Monitör'ü, kasayı kucaklayıp TV'ye bağlayıp oyunu açıyorum 900P'ye düşürüp yerine götürüyorum açılıyor. Başka oyun için yine aynı. Bu arada VGA'dan HDMI'a dönüştüren aktif dönüştürücü kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
VGA kablosu eskiyse şöyle bir kabloyla değiştirin.
Şu şekilde özel çözünürlük oluşturmayı deneyin.
Olmazsa "Virtual Super Resolution" açın.
Herkese iyi geceler. Birkaç aydır bir problemim var. Monitörüm 1440X900P olmasına rağmen 1050P ve 1080P çözünürlük görüyorum. Ekran kartı RX570. örneğin bir oyun kuruyorum oyunun sesi var ama görüntüsü yok. Çünkü oyun 1080P desteklediğini sanıyor. Monitör'ü, kasayı kucaklayıp TV'ye bağlayıp oyunu açıyorum 900P'ye düşürüp yerine götürüyorum açılıyor. Başka oyun için yine aynı. Bu arada VGA'dan HDMI'a dönüştüren aktif dönüştürücü kullanıyorum.

Anladığım kadarıyla oyununuz monitörünüzden farklı çözünürlükte açılıyor. Bunun için oyunun çözünürlüğünü AMD üzerinden ayarlayabilirsiniz.(AMD kullanmadığım için tam olarak programın adını bilmiyorum. Radeon ayarları gibi bir şey olması lazımdı yanlış bilgi vermeyeyim)

Hocam attığım görseldeki ayarı acın siyah ekrana düşmez ve sizde kendi çözünürlüğünüze çekersiniz ayarı

Dosya Ekleri

• amd.png
    amd.png
    470,8 KB · Görüntüleme: 27

Çözüm
Hocam attığım görseldeki ayarı acın siyah ekrana düşmez ve sizde kendi çözünürlüğünüze çekersiniz ayarı.

Teşekkürler hemen deneyip sonucu yazarım.
Hocam attığım görseldeki ayarı acın siyah ekrana düşmez ve sizde kendi çözünürlüğünüze çekersiniz ayarı.

Demedim işe yaradı ama bu seferde 4K çözünürlük görüyorum Windows'ta kalıcı çözüm ne olabilir?

İkinci seçenek işe yaradı özel çözünürlük denedim teşekkürler yardımlarınız için.
Teşekkürler hemen deneyip sonucu yazarım.

Demedim işe yaradı ama bu seferde 4K çözünürlük görüyorum Windows'ta kalıcı çözüm ne olabilir?

İkinci seçenek işe yaradı özel çözünürlük denedim teşekkürler yardımlarınız için.

Kalıcı bir çözüm olarak dönüştürücü değiştirmem gerekecek galiba.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı