RX570 FurMark'ta Siyah Ekran

qhmetsen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Trader
Merhabalar, elimde RX570 Armor 4 GB bir ekran kartı var. Kart ile yaklaşık 2 yıldır "Hive OS" üzerinden mining yapıyorum ve geçtiğimiz günlerde normal Windows ile giriş yapıp oyun oynamak istedim. Ekran kartı modlu BIOS'a sahipti ve 10 15 tane BIOS deneyip orijinal BIOS'unu sonunda buldum. Yazılımları güncelledim 1 haftadır sabah akşam uğraşıyorum ve sonunda her şeyi hallettiğimi sanıyordum ki, herhangi bir oyuna girdiğimde "no input Signal" hatası alıyorum.

FurMark'a girip test yaptığımda da aynı şekil ve bilgisayarın güç kaynağını kapatıp tekrar açıyorum ve düzeliyor. Elimde aynı karttan 12 tane mevcut ve herhangi biri ile denediğimde sorun değişmiyor. Ayrıca belirtmek isterim, diğer 11 kartı söktüm sadece biraz oyun oynayıp kafamı dağıtmak istiyordum. Anakart, RAM, PSU'ya da herhangi bir donanımda sorun olmadığına eminim. Şu sorunu çözmeme yardım edin dileyin benden ne dilerseniz. 12 Kart'ta mining yaparken hiçbir problem çıkartmıyor, tam yükte deli gibi (8x30 Total 240mh) kazıyorlar. Acaba kartların bir şeyi mi yandı, bozuldu? Aklıma hiçbir şey gelmiyor.

Sistem detaylarım:
  • Intel Core i3 8100 3.60GHz işlemci.
  • BIOSTAR TB360-BTC Pro 2.0 anakart.
  • Corsair venegeance 4 GB 3000MHz RAM.
  • 2X ASUS ROG STRIX 1000W PSU.
  • Mining Hive OS USB bellek.
  • 120GB SSD (Windows'u bununla açıyorum)

ASUS ROG STRIX 1000W PSU ile bu sorunu yaşıyorsan PSU sorunun olduğunu sanmıyorum. AMD kartlardaki arıza oranı yüksek diyorum yıllardır. Sapphire başı çekiyor ama MSI da ASUS da hepsi aynı. Hepsinde siyah ekrana düşebiliyorsunuz.

Dilerseniz anakartı son BIOS sürümüne güncelleyin ama çözüm olmayabilir.

AFterburner ile GPU ve bellek frekansını kısıp deneyin. Mining ile oyun aynı yükü bindirmez. Mining daha az yük bindiriyor. Oyun yükü girince kart havlu atıyor. Benim fikrim bu.

ASUS ROG STRIX 1000W PSU ile bu sorunu yaşıyorsan PSU sorunun olduğunu sanmıyorum. AMD kartlardaki arıza oranı yüksek diyorum yıllardır. Sapphire başı çekiyor ama MSI da ASUS da hepsi aynı. Hepsinde siyah ekrana düşebiliyorsunuz.

Dilerseniz anakartı son BIOS sürümüne güncelleyin ama çözüm olmayabilir.

AFterburner ile GPU ve bellek frekansını kısıp deneyin. Mining ile oyun aynı yükü bindirmez. Mining daha az yük bindiriyor. Oyun yükü girince kart havlu atıyor. Benim fikrim bu.
Önerinizi denedim anakart biosu güncelledim chipseti güncelledim ayrıca AfterBurner üzerinden frekansları kıstım denemediğim ayar kalmadı fakat gerek furmark gerek oyunlarda aynı hata devam ediyor. Ve çok ilginç bir şey fark ettim, Radeonun kendi stres testini yaptığımda herhangi bir problem olmuyor. Buyrun ekran görüntüsü;
Peki sizce sorun ekran kartında donanımsal mıdır yoksa kurcalayarak yazılımla çözebileceğim bir şey mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40,3 KB · Görüntüleme: 42
Arkadaşımda Gigabyte RX570 4 GB var 1 yıldır mining yapıyor. Aşırı tuhaf şekilde miningte sıkıntı yok normal PC'ye çevirelim deyip Windows kurmaya kalktığımızda görüntü alamıyoruz bilmiyorum mining yüzünden midir AMD'nin değişik sorunları mıdır ama çare bulamadık mining yapmaya devam ediyor kart :D

Önerinizi denedim anakart biosu güncelledim chipseti güncelledim ayrıca AfterBurner üzerinden frekansları kıstım denemediğim ayar kalmadı fakat gerek furmark gerek oyunlarda aynı hata devam ediyor. Ve çok ilginç bir şey fark ettim, Radeonun kendi stres testini yaptığımda herhangi bir problem olmuyor. Buyrun ekran görüntüsü;
Peki sizce sorun ekran kartında donanımsal mıdır yoksa kurcalayarak yazılımla çözebileceğim bir şey mi?
Yaptığınız ayarların görselini atabilir misiniz? Afterburner yerine AMD'nin Performans sayfasını deneyin bir de.

Arkadaşımda Gigabyte RX570 4 GB var 1 yıldır mining yapıyor. Aşırı tuhaf şekilde miningte sıkıntı yok normal PC'ye çevirelim deyip Windows kurmaya kalktığımızda görüntü alamıyoruz bilmiyorum mining yüzünden midir AMD'nin değişik sorunları mıdır ama çare bulamadık mining yapmaya devam ediyor kart :D

Bende de aynı şekilde mining 10 numara çalışıyor ama oyun oynamak istediğimde sorun çıkıyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı