RX570 GPU Kullanımı ve Düşük Performans Sorunu

Degene

Decapat
Merhaba, 1 hafta önce RX570 ekran kartını aldım. Aldıktan sonra temiz format attım. Ekran kartının, BIOS'un güncellemesini yaptım fakat oyunlara girdiğimde FPS düşük oluyor ve arada droplar giriyor. MSI Afterburner'dan baktığımda GPU kullanımı %100'de sabitlenmiyor. 40-100 arası sürekli oynuyor. Bazen 0 oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda kullanım %100 olarak sabit ve benim aldığım performansın neredeyse 2 katı performans alıyor. Bir de benim AMD Radeon ayarlarında sistem bölümünde geçişli ayarlar sekmesi yok. Tercihlere baktım, Radeon ek ayarları orada da yok.

Sistemim:

8GB 2133 Mhz
MSI H110M Gaming
MSI RX570 4GB
i3 6100
450W

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi o videodaki işlemci performansı sizinki ile çok farklı , ikincisi kullandığınız 450W psu bence yetersiz , üçüncüsü bu videoda ramler dual kit çalışıyor bu da daha yüksek performans demek. Sorununuza gelicek olursak bazı durumlarda darboğaz yaşıyorsunuz diye tahmin ediyorum işlemcinizi değiştirmenizi öneririm. Bana kalırsa en düşük 1500x almanızı tavsiye ederim. Bende RX 570 kullanıyorum oldukça performanslı.

MSI Afterburner AMD Ekran kartlarında bazen sorun çıkartabiliyor. Onun dışında darboğazı önlemek için ekran kartını yoracak ayarları yükseltin. Grafik kalitesi-Kenar yumuşatma ayarlarını yükseltirseniz, bir nebze sorun çözülebilir. Yeni yazılımlar ile RX 570 modelinin performansı çok yükseldi. Buna bağlı olarak işlemci kartı beslemekte yetersiz kalıyor.

Bende imzamda ki sistemi kullanıyorum PUBG en yüksek ayarlarda fps drop yada kasma yaşamıyorum. Rainbow da yaşıyordum FPS drop oda discord açıktı diye onu kapattıktan sonra çok akıcı oldu. Benim ekran kartı Mining yapılmış bir ekran kartı ayrıca.

MSI Afterburner genel ayarlarinda en altta AMD uyumluluk kısmi var. Orada GPU monitoring diye bisey yaziordu. Tam hatirlamiyorum yazani. Onun başina tik koyunca GPU kullanimini dogru gösteriyor. Fakat en guncel driverde bu da fayda etmiyor. 18.9.3 driverini kullaniyorum onda sorun yok. FPS düsüklügun muhtemelen islemcinin zayif kalmasindan.

Vatandaki çalışana sorduğumda darboğaz rx570 ile yapmaz 580 le yapar demişti yapıyormuş demek ki işlemciden kaynaklanıyormuş dediğinize göre teşekkürler arkadaşlar. birde radeon ayarlarında o dediğim sekmeler sizde var mı ?

Vatandaki çalışana sorduğumda darboğaz rx570 ile yapmaz 580 le yapar demişti yapıyormuş demek ki işlemciden kaynaklanıyormuş dediğinize göre teşekkürler arkadaşlar. birde radeon ayarlarında o dediğim sekmeler sizde var mı ?
Geçişli ayarlar diye bir sekme ben göremedim hocam. RX570 ile RX580 arasinda çok bir uçurum yok zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı