RX570 GTA V performansı

Inanckilic

Hectopat
Yer
İstanbul/Küçükçekmece
Daha fazla  
Sistem özelliklerim aşağıdaki, GTA 5'te tüm ayarları en sona çekersem 30 FPS alıyorum. Oyunun seçtiği default ayarlara geçersem kalabalık şehir de 50 sessiz sakin olan ortamlar da 60-70 arası FPS alıyorum. Oyunun seçtiği ayarlar da ise bazıları Very High bazıları High insan ve çevre detayları ise %30 kadar açık. RX570 bütün ayarlar Ultra'dayken vermesi gereken FPS normalde nedir? Bu performans kaybını neden yaşıyorum?

Intel i3 6100 2 çekirdek 3.70GHz.
8 GB RAM DDR4 2133 MHz.
Anakart HP prodesk 400 G3 MT.
Ekran kartım ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB
SSD 256 GB.

Düşük ayarlarda 60 70 gayet normal bilgisayarını temizlesin sorun düzelecektir bu sisteme bu FPS normal işlemcin zayıf düşüyor.

Düşük ayarlarda 60 70 FPS'i napayayım hocam normal sıradan bir PC'de aynı FPS değerlerini veriyor zaten, RX570 araştırmalarıma göre Ultra ayarlarda 70 FPS ve üstü veriyor.

@SeAk Hocam abartmayın siz de. Bu kadar düşük ayarlarda 60-70 FPS vermiyor. R7 260X düşük ayarlarda 100 FPS veriyor ki Technopat'ta testi var. Arkadaşın işlemcisi de hafif darboğaz yapıyor ama abartılacak kadar değil. Yanlış bilgi veriyorsunuz.

@SeAk Hocam abartmayın siz de. Bu kadar düşük ayarlarda 60-70 FPS vermiyor. R7 260X düşük ayarlarda 100 FPS veriyor ki Technopat'ta testi var. Arkadaşın işlemcisi de hafif darboğaz yapıyor ama abartılacak kadar değil. Yanlış bilgi veriyorsunuz.

İşlemcinin dar boğaz yaptığını biliyorum ama arkadaşın dediği grafik ayalarında 60 fps'i 10 yıllık sistemlerde zaten rahatlıkla veriyor.

Kardeşim ben RX570 Armor modeli var 8 GB'lık. Overcloklu kullanıyorum, MSAA kapalı onun haricinde tüm ayarları en yüksekte kullandığımda 55-60 FPS falan alıyorum. Ama işlemcim Ryzen 5 2600, RAM 16 GB 3000 MHz. Ekran kartı belleğinde 4-5 GB arası kullanıyor. Sistem RAM'inde ise 7.5-8 GB kullanıyor. Yani darboğaz işlemcinden ve bir nebze ekran kartı belleğinden kaynaklanıyor, sevgiler.

Geri
Yukarı