RX570 Hive OS'da mining sırasında fazla watt harcıyor

ahmetdemir7137

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB ekran kartı ile Hive OS'da mining yapiyorum fakat çok fazla watt tüketimi yapiyor. YouTube'da izlediğim kişilerin kartları aynı kazım performansına rağmen 90-100W arası harcıyor. Benim ise 127-130 arası harcıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

1647326791929.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB ekran kartı ile Hive OS'da mining yapiyorum fakat çok fazla watt tüketimi yapiyor. YouTube'da izlediğim kişilerin kartları aynı kazım performansına rağmen 90-100W arası harcıyor. Benim ise 127-130 arası harcıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

Eki Görüntüle 1332492

Undervolt ile güç tüketimini düşürebilirsin. Ancak AMD kartlarda ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Birçok kişi yapmaya çalıştığında WattMan hatası aldığını belirtiyor. Şanslı isen bir dene.

Eki Görüntüle 1332492

AMD kartlarda Hive OS'ta görünen watt değeri gerçeği tam yansıtmıyor. Biraz daha fazla harcıyor gerçekte ama senin kart böyle diyemem kesinlik belirtemem. Senin karta yapılan undervolt ayarlarını araştırıp bulup uygulaman lazım hem sıcaklık hem de elektrik harcanımını bu şekilde düşürebilirsin. İyi araştırırsan uygun ayarları bulacağına eminim. Arkadaşın dediği WattMan hatası Windows için geçerli Hive OS'ta bulunmayan bir problem.

Geri
Yukarı