RX570 için sıvı soğutma yapmalı mıyım?

r.yasar10

Megapat
Yer
Ege Bölgesi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar. Sistemim aşağıda belirttiğim gibi. Ekran kartıma ve işlemcime sıvı soğutma takmak istiyorum. Gerçekten hoş görünüyor ve sıcaklıklar düşük olursa overclock yapmak istiyorum. Bayılıyorum sıvı soğutmaya. O ekran kartına blok bulunmaz diyeceksiniz ama linkteki ürün iş görüyor. Onun yanına normal işlemcilerde kullanılan bir sıvı soğutma bağlayarak ekran kartını soğutabiliyoruz. Şeffaf boru alıp renkli sıvı ile kasayı döşeyesim var.
  • Ryzen 5 1600 AF
  • Sapphire RX570 Pulse
  • Gigabyte B450M S2H
  • Ballistix 2x8 16GB RAM
Ürün: Kraken G12 White | NZXT

Benim kafama yattı gelen mesajlara bağlı olarak MSI Mag Forge 100M alıp işlemci ve ekran kartına sıvı soğutma yapmak istiyorum. Şu anki kasam elverişli değil. Kasa önerilerinize de açığım.

Bunları yapacağına kartını ve işlemcini satıp daha iyi modeller almanı öneririm. Çünkü alacağın performans sınırlı olacaktır. Sevgiler.

Bunları yapacağına kartını ve işlemcini satıp daha iyi modeller almanı öneririm. Çünkü alacağın performans sınırlı olacaktır. Sevgiler.
Şu an öyle bir düşüncem yok. Performanstan memnunum. Mesele görüntü amaçlı olacağı için Kraken G12 seçtim. İleride ekran kartı değiştirirsem sıvı soğutmayı ona da takabilmek adına.

Ben olsam custom soğutucu yapardım ama sırf göürüntüden sebep okadar masraf edilmez. İşlemci veya ekran kartını yükseltirdim o parayla daha mantıklı olurdu.

Geri
Yukarı