RX570 Nitro+ Sistem Görüntü Gelmeme Sorunu

Lelch

Hectopat
RX570 Nitro+ aldım bilgisayardan çok anlamadım için bilgisayarcıya gönderdim bilgisayarcı ona uygun PSU takacağını söyledi, gönderdikten sonra bana taktık ve görüntü alamadığını söyledi. Ve başka bir ekran kartını da deneyip anakartında sıkıntı var dedi. Servise gitmesi lazım, bende dedim ki tamam gönder abi gönderdi ve bilgisayar bugün elime geldi içini açıp bakınca işlemci'nin değiştiğini fark ettim ve Nitro+ 8+6 pinlik olmasına rağmen sadece 8 pinlik yeri takılıydı. Abiyi arayıp dedim abi işlemcim neden değişti abi anakartında sıkıntı yok. İşlemciyi değiştirince görüntü geldi dedi. Bende dedim ee benim işlemcim nolacak? Bu i3 7100 benimki ise i5 6400'dü. Abi dedi arasında çok fark yok sıkıntı olmaz dedi. İnternet'den araştırdım ve arasında sadece 2FPS falan fark olduğunu gördüm. Cidden işlemciden dolayı görüntü gelmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bu yüzden bilgisayarcıya gitmiyorum bozulsa bile kendim yaparım bu tür işleri. Bilgisayarcı sana sormadan maşallah her şeyi yapmış zaten.

RX570 Nitro+ aldım bilgisayardan çok anlamadım için bilgisayarcıya gönderdim bilgisayarcı ona uygun PSU takacağını söyledi, gönderdikten sonra bana taktık ve görüntü alamadığını söyledi. Ve başka bir ekran kartını da deneyip anakartında sıkıntı var dedi. Servise gitmesi lazım, bende dedim ki tamam gönder abi gönderdi ve bilgisayar bugün elime geldi içini açıp bakınca işlemci'nin değiştiğini fark ettim ve Nitro+ 8+6 pinlik olmasına rağmen sadece 8 pinlik yeri takılıydı. Abiyi arayıp dedim abi işlemcim neden değişti abi anakartında sıkıntı yok. İşlemciyi değiştirince görüntü geldi dedi. Bende dedim ee benim işlemcim nolacak? Bu i3 7100 benimki ise i5 6400'dü. Abi dedi arasında çok fark yok sıkıntı olmaz dedi. İnternet'den araştırdım ve arasında sadece 2FPS falan fark olduğunu gördüm. Cidden işlemciden dolayı görüntü gelmez mi?
Polise başvur yoldurma kendini hakkını ara. Yeri belli yurdu belli. Adam seni soymuş soğana çevirmiş. Fark yok dediği birisi i5 diğeri i3. Aralarında yüksek fiyat farkı var. Git hakkını ara.

Bir güzel neyse soğuk su iç geç kanka uzatmanın manası yok i5 i3 arasında dağlar var adam bir de utanmayıp anakartta mı demiş bak sana önerim PC topluyorsan kendin topla netten baka baka yap. Bu arada sisteminde darboğaz olma ihtimali çok yüksek soğuk suya biraz buz atmayı unutma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı