RX570 olması gerekenden az güç tüketiyor

Daha fazla  
Ekran kartım oyunlarda overclock yapmama rağmen hep 75 civarı geziyor en yüksek 80'e çıktığını gördüm bundan dolayı da almam gerekenden düşük FPS alıyorum. Darboğaz vs yok ama YouTube'da baktığımda elemanın biri Custom ayarlarda (yüksek orta karışık) 60FPS alırken ben de aynı ayarlarda 30 35FPS alıyorum ve o videoda RX570 110W civarında güç çekiyordu.

Aydınlatabilecek var mı?

Bu arada 8pinlik girişe 6pin bağladım ama yine de 75+75 150W yapması lazım.
Kartın modeli MSI Gaming X RX 570 4G.

Sistem özelliklerim;
  • Xeon E3 1226 V3 (84W TDP)
  • ASUS H81M-K
  • 4+4 GB DDR3 1600MHz RAM
  • MSI Gaming X RX570 4 GB
  • Cooler Master 460W PSU

FurMark'a girince maksimum 85.5 gördü üstünü görmedi.

Dosya Ekleri

• 94A1DD99-287C-48FE-8330-AD3CAFC355F9.jpeg
    94A1DD99-287C-48FE-8330-AD3CAFC355F9.jpeg
    134,4 KB · Görüntüleme: 45
  • 0A7E98E3-1EF7-4426-80D6-41877533B5A4.jpeg
    0A7E98E3-1EF7-4426-80D6-41877533B5A4.jpeg
    146,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım oyunlarda overclock yapmama rağmen hep 75 civarı geziyor en yüksek 80'e çıktığını gördüm bundan dolayı da almam gerekenden düşük FPS alıyorum. Darboğaz vs yok ama YouTube'da baktığımda elemanın biri Custom ayarlarda (yüksek orta karışık) 60FPS alırken ben de aynı ayarlarda 30 35FPS alıyorum ve o videoda RX570 110W civarında güç çekiyordu.

Aydınlatabilecek var mı?

Bu arada 8pinlik girişe 6pin bağladım ama yine de 75+75 150W yapması lazım.
Kartın modeli MSI Gaming X RX 570 4G.

Sistem özelliklerim;
  • Xeon E3 1226 V3 (84W TDP)
  • ASUS H81M-K
  • 4+4 GB DDR3 1600MHz RAM.
  • MSI Gaming X RX570 4 GB.
  • Cooler Master 460W PSU.

FurMark'a girince maksimum 85.5 gördü üstünü görmedi.

Kimse yazmamış ama RX 570 için istemem minimum PSU değeri 500W ki siz 460W kullanıyosunuz. Ha 12v kanalından ne kadar veriyor bilemem. Bir de sanırım 6+6 to 8 pin kullanıyosnuz. Tek pin bağlarsanız zaten çıkamaz o kadar değere.

VBIOS'u bu, risk olarak çok düşük bir ihtimal görüntü vermeyebilir, onda da bir sisteme 2. kart olarak takıp veya APU bir sisteme takıp tekrar VBIOS yazılıp düzeltilir.
Sistemimde iGPU var fakat şöyle bir durum var şu anki biosu yedekleyemiyorum.Bios reading is not supported hatası alıyorum.
Aldığım satıcıya da sordum o da aldığı satıcıya sorduğunda eskiden internet kafede kullanılmış rx580 biosu yazılmış sonra geri rx570e çekilmiş fakat orjinali değilmiş.

Kimse yazmamış ama RX 570 için istemem minimum PSU değeri 500W ki siz 460W kullanıyosunuz. Ha 12v kanalından ne kadar veriyor bilemem. Bir de sanırım 6+6 to 8 pin kullanıyosnuz. Tek pin bağlarsanız zaten çıkamaz o kadar değere.
12v 312w veriyor furmark testi yapınca 120 125w lara çıkıyor ama oyunlarda bu değerleri göremiyorum

Sistemimde iGPU var fakat şöyle bir durum var şu anki BIOS'u yedekleyemiyorum. BIOS reading is not supported hatası alıyorum.
Aldığım satıcıya da sordum o da aldığı satıcıya sorduğunda eskiden internet kafede kullanılmış RX580 BIOS'u yazılmış sonra geri RX570e çekilmiş fakat orijinali değilmiş.

Eski BIOS zaten düzgün çalışmıyor iGPU varsa korkmayın, her türlü çalıştıracak BIOS bulunur, bu attığım BIOS'u yazdırabilirseniz yüksek ihtimal çözülecektir.

8pinin 2 tanesi boş. Zaten onlar da topraklama PIN'i yani siyah olan. Toplam 150W kadar çekebilir 8pinde bu değer 300w oluyor. Zaten normal RX570'lerde 6pin oluyor fakat bu modelinde maksimum overclock yapabilmek için 8pin sunulmuş ama ben 6'sını kullanıyorum

Eski BIOS zaten düzgün çalışmıyor iGPU varsa korkmayın, her türlü çalıştıracak BIOS bulunur, bu attığım BIOS'u yazdırabilirseniz yüksek ihtimal çözülecektir.
ati flasher ile yazıyorduk yanlış hatırlamıyorsam değil mi?

v
8pinin 2 tanesi boş. Zaten onlar da topraklama PIN'i yani siyah olan. Toplam 150W kadar çekebilir 8pinde bu değer 300w oluyor. Zaten normal RX570'lerde 6pin oluyor fakat bu modelinde maksimum overclock yapabilmek için 8pin sunulmuş ama ben 6'sını kullanıyorum

ati flasher ile yazıyorduk yanlış hatırlamıyorsam değil mi?
ve yazmak için bilgisayarı en baştan açıp preffered gpu'yu i gpu olarak seçip anakarttan görüntü alarak mı yapmalıyım yoksa direkt şimdi ekran kartından görüntü alırken mi yapmalıyım?

Ver 2.93 ile deneyin.

8pinin 2 tanesi boş. Zaten onlar da topraklama PIN'i yani siyah olan. Toplam 150W kadar çekebilir 8pinde bu değer 300W oluyor. Zaten normal RX570'lerde 6pin oluyor fakat bu modelinde maksimum overclock yapabilmek için 8pin sunulmuş ama ben 6'sını kullanıyorum

ATI flasher ile yazıyorduk yanlış hatırlamıyorsam değil mi?

V

Ve yazmak için bilgisayarı en baştan açıp preffered GPU'yu i GPU olarak seçip anakarttan görüntü alarak mı yapmalıyım yoksa direkt şimdi ekran kartından görüntü alırken mi yapmalıyım?

Hiçbir şeye dokunmayın, ekran kartından görüntü alarak yazdırın.

Kartın tükkettiği gücü kendisi ellemezseniz otomatik belirler fakat Afterburner gibi uygulamalarla arttırabilirsiniz.
Öbür güç tüketmesinin az olma sebebi de darboğaz olabilir RAM frekansı veya işlemci gücü ile alakalı.

Ver 2.93 ile deneyin.

Hiçbir şeye dokunmayın, ekran kartından görüntü alarak yazdırın.
Adım adım anlatabilir misiniz bu uygulama benim bildiğim değil sanırım

Kartın tükkettiği gücü kendisi ellemezseniz otomatik belirler fakat Afterburner gibi uygulamalarla arttırabilirsiniz.
Öbür güç tüketmesinin az olma sebebi de darboğaz olabilir RAM frekansı veya işlemci gücü ile alakalı.
Darboğaz yok furmarkta 120w kadar görüyor ama oyunlarda hangi grafik ayarları olursa olsun 75i geçmiyor

Geri
Yukarı