RX570 olması gerekenden az güç tüketiyor

Daha fazla  
Ekran kartım oyunlarda overclock yapmama rağmen hep 75 civarı geziyor en yüksek 80'e çıktığını gördüm bundan dolayı da almam gerekenden düşük FPS alıyorum. Darboğaz vs yok ama YouTube'da baktığımda elemanın biri Custom ayarlarda (yüksek orta karışık) 60FPS alırken ben de aynı ayarlarda 30 35FPS alıyorum ve o videoda RX570 110W civarında güç çekiyordu.

Aydınlatabilecek var mı?

Bu arada 8pinlik girişe 6pin bağladım ama yine de 75+75 150W yapması lazım.
Kartın modeli MSI Gaming X RX 570 4G.

Sistem özelliklerim;
  • Xeon E3 1226 V3 (84W TDP)
  • ASUS H81M-K
  • 4+4 GB DDR3 1600MHz RAM
  • MSI Gaming X RX570 4 GB
  • Cooler Master 460W PSU

FurMark'a girince maksimum 85.5 gördü üstünü görmedi.

Dosya Ekleri

• 94A1DD99-287C-48FE-8330-AD3CAFC355F9.jpeg
    94A1DD99-287C-48FE-8330-AD3CAFC355F9.jpeg
    134,4 KB · Görüntüleme: 45
  • 0A7E98E3-1EF7-4426-80D6-41877533B5A4.jpeg
    0A7E98E3-1EF7-4426-80D6-41877533B5A4.jpeg
    146,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir uygulamayla bakar mısınız?

Bir de sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.
Sürücüyü kurdum eskisi gibi Kod 43 hatası verdi Atimdag patcher ile düzelttim şimdi yine oyuna gireceğim bu sefer msi afterburner ile bakacağım.

Sürücüyü kurdum eskisi gibi Kod 43 hatası verdi Atimdag patcher ile düzelttim şimdi yine oyuna gireceğim bu sefer msi afterburner ile bakacağım.
Furmarkta 150w’ı gördüğüm anda asus anti surge devreye girdi power supply yetmediğinden restart attı şimdi de oyundayım.Aman aman bir artış olmadı ama en azından aynı fps’i alıyorum.
Bu arada kulağımı tırmalayacak düzeyde coilwhine ortaya çıktı şuan

Furmarkta 150w’ı gördüğüm anda asus anti surge devreye girdi power supply yetmediğinden restart attı şimdi de oyundayım.Aman aman bir artış olmadı ama en azından aynı fps’i alıyorum.
Bu arada kulağımı tırmalayacak düzeyde coilwhine ortaya çıktı şuan
Ayarları değiştirip oyuna tekrar girmeye çalıştığımda video sinyali yok dedi ve şuan görüntü alamıyorum

Hdmi Vga adaptörüne tam bozulacağı zamanı bulduğu için teşekkür ediyorum…

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Sürücüyü kurdum eskisi gibi Kod 43 hatası verdi Atimdag patcher ile düzelttim şimdi yine oyuna gireceğim bu sefer MSI Afterburner ile bakacağım.

FurMark'ta 150W'ı gördüğüm anda ASUS anti surge devreye girdi Power Supply yetmediğinden restart attı şimdi de oyundayım. Aman aman bir artış olmadı ama en azından aynı FPS'i alıyorum.
Bu arada kulağımı tırmalayacak düzeyde coilwhine ortaya çıktı şu an

Ayarları değiştirip oyuna tekrar girmeye çalıştığımda video sinyali yok dedi ve şu an görüntü alamıyorum

Çünkü yine yaptığınız OC devreye girmiş VRAM hızı 2200 MHz olmuş.

Sağlıklı çalışmaz o şekilde.

Düzelttim de şimdi de arada input lag çıkıyor mouse dalan garip davranıyor

Çünkü yine yaptığınız OC devreye girmiş VRAM hızı 2200 MHz olmuş.

Sağlıklı çalışmaz o şekilde.
Evet kendim yaptım 1750 gözüme çok çok az geliyor ve -10fps kadar kayıp yaşatıyor soğutma konusunda da sıkıntım olmadığından öyle kullanıyorum

Evet kendim yaptım 1750 gözüme çok çok az geliyor ve -10fps kadar kayıp yaşatıyor soğutma konusunda da sıkıntım olmadığından öyle kullanıyorum
tamamen stok haliyle deneyeceğim şimdi adaptörü çözdüm

tamamen stok haliyle deneyeceğim şimdi adaptörü çözdüm
Hatta videodaki ayarların da birebir aynısını yapacağım

overclock kısınca 75oluyor yine

Aynı bu şekil bıraktım şuan 75 77 arası

Overclock ile 90w 60fps alıyorum aynı yerde aynı yere bakarak overclocksuz 45 civarı hem gpu hem memory hızını artırıyorum

Ama coil whine gerçekten aşırı rahatsız ediyor sanırım direkt ekran kartının pcb üzerinde bir sorundan dolayı olduğunu düşünmeye başladım

Furmark’a girince coilwhine azalıyor güç kullanımı sınıra kadar geliyor 139 138 arası ama o şekilde de bilgisayar kapanıyor artık.
Sanırım iyi bir güç kaynağına ihtiyacım var

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    161,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Overclock kısınca 75oluyor yine

Aynı bu şekil bıraktım şu an 75 77 arası

Overclock ile 90W 60FPS alıyorum aynı yerde aynı yere bakarak overclocksuz 45 civarı hem GPU hem Memory hızını artırıyorum

Ama coil whine gerçekten aşırı rahatsız ediyor sanırım direkt ekran kartının PCB üzerinde bir sorundan dolayı olduğunu düşünmeye başladım

FurMark'a girince coilwhine azalıyor güç kullanımı sınıra kadar geliyor 139 138 arası ama o şekilde de bilgisayar kapanıyor artık.
Sanırım iyi bir güç kaynağına ihtiyacım var

130W üzeri zaten problem de, sıkıntı oyunda neden tam gücü kullanmıyor, eksik olan 2 PIN'i bazı kartlar algılıyor, açılışta takın diye uyarı veriyor, o 2 pin olmadığı için limitliyor diyeceğim, FurMark'ta neden limitlemiyor.

Güç kaynağınız da size darboğaz yaratıyor olabilir. Daha yüksek ve 8 pin içeren bir güç kaynağı kullanın. Overclock yapmayın ve eski bir sürücü kullanmayı deneyin. AMD Cleanup Utility yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü silip eski bir sürücü kullanmaya çalışın.

Güç kaynağınız da size darboğaz yaratıyor olabilir. Daha yüksek ve 8 pin içeren bir güç kaynağı kullanın. Overclock yapmayın ve eski bir sürücü kullanmayı deneyin. AMD Cleanup Utility yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü silip eski bir sürücü kullanmaya çalışın.

Önerebileceğiniz güç kaynağı var mı en fazla 400 500 kadar harcayabilirim kendiminkini 350 civarına satar üstüne koyar alırım. İkinci el bakacağım

Böyle bir şey buldum mesela nasıldır

Önerebileceğiniz güç kaynağı var mı en fazla 400 500 kadar harcayabilirim kendiminkini 350 civarına satar üstüne koyar alırım. İkinci el bakacağım

Böyle bir şey buldum mesela nasıldır

İkinci el güç kaynağı önermiyorum. Bence en önemli bileşen bilgisayar için tüm sistemi güçle besleyen bir donanımdan söz ediyoruz. Güç kaynakları eskidikçe performansları bayağı düşer bunun bilerek illa alacağım derseniz 1-2 yıllık modelleri tercih edin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı