RX570 overclock yapmak mantıklı mı?

black hole

Centipat
RX570 1300MHz ekran kartım var. Overclock yapsam 45 FPS'den ne kadar artar? Bir de ekran kartım 1300RPM'de 70 derecede falan çalışıyor, sıkıntı olur mu overclock yapsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock u iyice araştır derim bazı arkadaşlarımın kartları yandı ama sen endişelenme onlar deviri Max'a çekti bence yapılır ama fazla abartma.

OC yapsanız pek işe yaramaz ama ben sizin yerinizde olsam undervolt yapardım. Sıcaklıklar en azından düşerdi ve performans açısından da yine aynı kalırdı hatta belki de 2 - 3 FPS artardı.

Bende aynı konu başlığı altında aynı soruyu sordum. Ve gelen cevap hayır, neden mi ? Çünkü birkaç fps daha almak için riske girmeye değmezde ondan. Bence hiç bulaşma derim zaten kronik sıkıntıları olan bir kart. Benim pc mesela kendi kendine kapanıyor, bazen görüntü bozuluyor falan.

%15'lik bir artış mümkün elbette. 45 FPS'den 50/52 FPS'leri görebilirsiniz. Değer mi? Bu sorunun cevabı sizde :)

%15 mi? Bu gerçekten abartı oldu. Kartın limiti belli zaten ne kadar arttırabilirsin ki? He 1.40 voltaj ile 2.000MHz yaparsan anca değer belki de yapmazın ama bunu da yani. Yaptıktan 2-3 hafta sonra kart ölmeye başlar.

%15'lik bir artış mümkün elbette. 45 FPS'den 50/52 FPS'leri görebilirsiniz. Değer mi? Bu sorunun cevabı sizde :)
Hocam bence değer 1300 den kaça yüklsetmem gerekir peki
Bende aynı konu başlığı altında aynı soruyu sordum. Ve gelen cevap hayır, neden mi ? Çünkü birkaç fps daha almak için riske girmeye değmezde ondan. Bence hiç bulaşma derim zaten kronik sıkıntıları olan bir kart. Benim pc mesela kendi kendine kapanıyor, bazen görüntü bozuluyor falan.
O sorun ekran kartı fanıyla oynayan uygulama varsa oluyor msi afterburner gibi.

Geri
Yukarı