RX570 oyun oynarken görüntü bir anda tek renk oluyor

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selam. Garantiden gelen MSI RX570 4G kartım oyunlarda bir anda tek renk görüntü veriyor ve sistem kilitleniyor. OCCT ve FurMark testlerinde herhangi bir sorun yoktu ve sıcaklık değerleri olması gerektiği gibiydi. Özellikle GTA 5 RP sunucularına girmeye çalıştığımda oluyor. Onun haricinde bir kez Valorant'tayken tek renk oldu. Forumlarda birkaç kişi PSU kaynaklı demiş fakat sistemim için 550W PSU kullanıyorum ve yeterli olduğunu öğrendim. PSU da garantiden geldi sadece fanı sürtme sesi çıkartıyordu onarıldı notuyla geri gönderdiler. Bu tek renk sorununu nasıl çözebilirim?
Not: Driverlar güncel. 22.5.2 sürümündeyim.
Not 2: Az önce OCCT üzerinden Power testi yaptım 5 dakikaya yakın fakat bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulmuş dosyalar olabilir. Zaten açılmamasının sebebi de bu büyük ihtimalle. Tavsiyem, önemli dosyaları geçirmeniz sadece.

Hocam sorunu çözdüm. MSI anakartlarda dert yandığım tek konu vardı başıma geldi. Olay şu; MSI anakartlarda boot için sıralama yapabiliyorsunuz. BIOS menüsünden bunu ayarlayabiliyorsunuz ama anakartlarda o sıralamada M.2 SSD'ler çıkmıyor. Ben 2. diskimde olmayan Windows'dan boot etmeyi deniyormuşum. Bir şekilde o diskte Windows kalıntıları kalmış. Tam format için USB'yi taktım boot menüsüne geldim, bir de şunu deneyeyim dememle sisteme kavuştum. BIOS sıfırlanınca tekrar seçmeyi unutmuştum bunu. Yardımlarınız için çok teşekkürler hocam.
@TheyCallMeProphet hocam, siz de çok merak etmiştiniz.
Kusura bakmayın, susturulduğum için mesaj yazamadım.

Aklıma gelen son çözüm tekrardan Windows kurulumu yapmak. Fakat bunu yaparken eski klasör/dosyalarınızı silmeyecek var olan diskin üzerine kurulum yapacaksınız. Bu sayede içindeki dosyalar korunmuş olacak. Veya eğer varsa 2. bir diske kurulum yapılıp veriler kurtarıldıktan sonra sıfır kurulum da yapılabilir.

Bro tekrardan merhaba tek renk sorunu hala devam ediyor. Driver 22.4. 2 sürümünde BIOS beta olmayan son sürümde fakat hala tek renk sorunu var.

Son düzenleme:
Hocam sorunu çözdüm. MSI anakartlarda dert yandığım tek konu vardı başıma geldi. Olay şu; MSI anakartlarda boot için sıralama yapabiliyorsunuz. BIOS menüsünden bunu ayarlayabiliyorsunuz ama anakartlarda o sıralamada M.2 SSD'ler çıkmıyor. Ben 2. diskimde olmayan Windows'dan boot etmeyi deniyormuşum. Bir şekilde o diskte Windows kalıntıları kalmış. Tam format için USB'yi taktım boot menüsüne geldim, bir de şunu deneyeyim dememle sisteme kavuştum. BIOS sıfırlanınca tekrar seçmeyi unutmuştum bunu. Yardımlarınız için çok teşekkürler hocam.
@TheyCallMeProphet hocam, siz de çok merak etmiştiniz.

Bro tekrardan merhaba tek renk sorunu hala devam ediyor. Driver 22.4. 2 sürümünde BIOS beta olmayan son sürümde fakat hala tek renk sorunu var.
Şimdi @kino 'nun değini deneyebilirsin.

Geri
Yukarı