RX570 sadece onboard görüntü veriyor

Aonmanias

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar sistemim AMD Ryzen 3 2200G + MSI A320M-A Pro Max, High Power 400W eco Bronze. Birkaç gün önce riskli olduğunu bildiğim halde mining ürünü olduğu kuvvetle muhtemel 2.el bir Sapphire Nitro+ RX570 4 GB kartını aldım. Satıcı yorumlarını okuduğumda FurMark testleri sıcaklık değerlerinin gayet iyi olduğu söyleniyordu, sonunda ekran kartı geldi ve kartı taktım.
Kart 8+6pin (6 opsiyonel) fakat benim güç kaynağımda sadece 6 pin var. Kartın fanları ve ışıkları yandı fakat görüntü gelmedi, kartın güç tüketimini araştırdım TDP 165W olarak söylenmiş güç kaynağım 12V tek kanal üzerinden 360W verebiliyor kart ise PCI-e slotundan 75W benim taktığım 6 Pi'nden ise 75W çekiyor mantıken yetmesi lazım ve kartı başka bir sistemde deneme şansım maalesef olmadı.
Şimdi merak ettiğim ve bilginize sığındığım şeyler şunlar.
Acaba kart 165W ile çalışabiliyorken 6 pin opsiyonel olduğu için acaba tek 6 değil de tek 8 ile mi çalışabiliyor? Sadece 8 çalıştıranlar varmış.
Bir diğer sorum pek sanmıyorum ama sistemim onboard olduğu için PCI'de algılamadı mı?
Driver yüklemeyi denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüldü: RX570 Nitro+ 6+8 pin ve 6 pin opsiyonel olarak geçiyor ben ise güç kaynağımda sadece 6 pin güç çıkışı olduğu için karttaki 6 pinlik güç girişine takıyordum ve bu sorunla karşılaştım fakat 6 pin güç çıkışını karttaki 8 pin güç girişine takınca görüntü verdi. Sonuç olarak Sapphire Nitro+ RX570 tek başına 6 pin ile çalışıyor fakat bu 6 pini 8 pin güç girişine takacağız bu sağlıksız bir kullanım elbette yeni bir güç kaynağı siparişi verdim, merak eden arkadaşlar olur ise mümkünse 8 pin girişine 8 pin şeklinde kullanınız ve 8 pin güç girişine 6 pin takarak da kart çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı