Çözüldü RX570 sistem "No Signal" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HasanPotter

Hectopat
Bu sabaha kadar hiçbir sorun yoktu. Bu sabah bilgisayarın başına geçerken açmayı denediğimde açılırken başta her zamanki gibi monitörün markası belirdi daha sonra siyah ekranda kaldı ve ekrana no signal yazısı geldi. Sorun tam olarak hangi parçada olabilir ve nasıl düzeltebilirim?

Monitörüm Gamepower GPR24C1MS144 24.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 570.
Anakart: ASUS Prime H310M.
İşlemci: i3 9100F.

Çözüm
Bilgisayarı HDMI ile TV'ye bağla görüntü gelirse monitörden, gelmez ise ekran kartıni söküp takin. Sorun devam ederse ekran kartıni garantiye yollayın.
BIOS sürümü güncel mi? Güncel değil ise güncelleyin. Eğer güncel ise bir önceki sürüme geri dönüp deneyin.

D.O.C.P açık ise kapayıp deneyin.

Siyah ekran sorunlarının devam etmesi durumunda ekran kartınıza undervolt işlemi uygulayın.
Rehbere buradan ulaşabilirsiniz:
Adrenalin 2020 sürücüsü RX570 undervolt rehberi - Technopat Sosyal

Eğer hala devam ediyor ise son çare olarak CMOS Reset uygulayın.
O rehbere de buradan ulaşabilirsiniz:
BIOS Sıfırlama Rehberi - Technopat Sosyal

HDMI kablosu tam olarak yerinde ve sağlam mı?

DP kablosu kullanıyorum ve evet hatta çıkarıp bir daha taktım ama olmuyor.
BIOS sürümü güncel mi? Güncel değil ise güncelleyin. Eğer güncel ise bir önceki sürüme geri dönüp deneyin.

D.O.C.P açık ise kapayıp deneyin.

Siyah ekran sorunlarının devam etmesi durumunda ekran kartınıza undervolt işlemi uygulayın.
Rehbere buradan ulaşabilirsiniz:
Adrenalin 2020 sürücüsü RX570 undervolt rehberi - Technopat Sosyal

Eğer hala devam ediyor ise son çare olarak CMOS reset uygulayın.
O rehbere de buradan ulaşabilirsiniz:
BIOS Sıfırlama Rehberi - Technopat Sosyal

Ben monitörden görüntü alamıyorum bu ayarları nasıl yapacağım ki.

Bilgisayarı HDMI ile TV'ye bağla görüntü gelirse monitörden, gelmez ise ekran kartıni söküp takin. Sorun devam ederse ekran kartıni garantiye yollayın.

Evimde 2. bir monitör vardı ona bağladım ve görüntü geldi. Şu anda sorunun monitörde mi yoksa DP kablosunda mı olduğunu nasıl anlayabilirim?

Monitörde, HDMI giris varsa HDMI ile bağlayın. Görüntü gelirse kablodandır.

Televizyonun kablosunu bağladım yine aynı sorun var tek fark 1 kereye mahsus olmak üzere tek tek yeşil kırmızı mavi gibi renkler yandı bir daha da yanmadı. Sırf VA panel diye Gamepower almıştım 2 ay olmadı daha başıma gelene bak. Klavyesini de almıştım o da bozuldu hemen. Bir markadan bu kadar da sorun çıkar mı ya bir daha almam aldırmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı