Elektronik RX570 sistem oyun oynarken kapanıyor

Leona7

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bir süredir bu sorunla uğraşıyorum. Herhangi bir çözümünü henüz bulamadım daha önce açılmış birkaç konuya da denk geldim ama çözüm göremedim veya bulamadım. Bende konu açmaya karar verdim.

• CPU: AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
  • GPU: Gigabyte RX 570 4 GB.
  • RAM: 16 GB.
  • Anakart: ASUS Prime A320M-R
  • PSU: Dragos ATX 750W 80+
Sadece oyun oynarken oluyor bu durum, hatta bazen direkt oyun açınca oluyor zorlama olmadan yani oyunu açıyorum 10 saniye sonra ekran kararıyor sinyal yok yazısı geliyor ve gidiyor. Ekran kartı ışıkları yanıp sönüyor fanlar dönmeye devam ediyor reset atmam gerekiyor. Oyun oynayamıyorum bilginiz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-31_223714989.png
    resim_2023-03-31_223714989.png
    695,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Octtt testine soktun mu hiç? Bir de güncel sürücü yerine eski ve kararlı bir sürüm kurup denemeni öneririm.
Kaç dakika yapmalıyım testi ve bütün parçalara mı yapmalıyım ?

@Againbirth hocam hepsini 10 dakika test ettim. İlk başta PSU test edince direkt kapandı tekrar açıp ekran kartını da test etmek istedim yine kapandı bilgisayar. Farklı bir Power kablosu ile tekrar açtım bilgisayarı testi sorunsuz tamamladılar. Sorun kablo muydu acaba? Oyun içerisinde test edip tekrar gelişmeleri aktarırım.

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    776,9 KB · Görüntüleme: 10
  • gpu.png
    gpu.png
    816 KB · Görüntüleme: 7
  • psu.png
    psu.png
    814,8 KB · Görüntüleme: 11
  • ram.png
    ram.png
    781,3 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Kaç dakika yapmalıyım testi ve bütün parçalara mı yapmalıyım ?

@Againbirth hocam hepsini 10 dakika test ettim. İlk başta PSU test edince direkt kapandı tekrar açıp ekran kartını da test etmek istedim yine kapandı bilgisayar. Farklı bir Power kablosu ile tekrar açtım bilgisayarı testi sorunsuz tamamladılar. Sorun kablo muydu acaba? Oyun içerisinde test edip tekrar gelişmeleri aktarırım.
Bu şekilde de dene oyunlarda. Umarım sorun kablodadır ve çözülmüştür artık dostum.

Geri
Yukarı