Çözüldü RX570 sistem yavaşladı ve aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesacara

Hectopat
Merhaba. Yaklaşık 8-9 ay önce bir sistem toplamıştım kendi çapımda, iyi güzel bir sıkıntısı yoktu bu zamana dek götürüyordu beni, fakat son zamanlarda bilgisayarda hem bir yavaşlık söz konusu hem de siyah ekrana düşmesi, aniden kapanıp tekrar açılması gibi sorunlar baş gösterdi, kendi denediğim çözüm yöntemleri:
-Isılarını testleri yaptım, aman aman ısınan bir parça yok işlemci 70-80 ekran kartı 70-80 yük altında.
-Ekran kartını yüke soktum, bu sorun Valorant oynarken çok başıma geldiği için ekran kartını bir stres testine soktum 5 dakika bekledi -FurMark'ta hiçbir sorun yok gibiydi.
-Format attım, önceden kullandığım Windows modlu bir Windows 11'di ve sorunun belki bundan kaynaklandığını düşünüp düz Windows 11 geçtim.
-Denemediğim yöntem RAM'leri test etmek kaldı sizce RAM'lerden kaynaklı mıdır?

Sistem aşağıdaki gibi.
RX570 4 GB.
R5 1600 AF.
16 GB RAM.
120GB SSD (işletim sistemi burada)
1TB HDD.
650W Rampage PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuya bakın hocam.

Merhaba konuya biraz geç döndüm kusura bakmayın, çalıştığım için çok vakit ayıramadım bilgisayara fakat işlemcimin 50-60 derece çalıştığı oyunlarda da aynı kapanma durumu söz konusu oluyordu, bende sizin dediğiniz gibi PSU'dan şüphelenmeye başladım ve Corsair VS550 aldım henüz gelmedi, aklımı karıştıran bir şeyi size sormak istiyorum madem güç kaynağı kaldıramadığı için kapanıyor sistem, neden ekran kartına FurMark üzerinden 5 dakikalığına yük bindirdiğimde hiç kapanmıyor, ya da aynı uygulamadan CPU'mun 12 çekirdeğini de işleme soktuğumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Everest Rampage gibi ürünler her an her şey yapabilir.

Bu sorun AMD'nin 23.7.1 sürümüne geçtikten sonra olmaya başlamıştı diye hatırlıyorum, yaklaşık birkaç saat evvel 23.5.1 sürümüne geri döndüm ve Elden Ring girdim, Valorant'ta 1 tur girdim restart sorunu hâla olmadı sorunun bundan kaynaklanıyor olabilitesi var mı?

Geri
Yukarı